Konspektai

Ergonomikos sąvoka

9.8   (3 atsiliepimai)
Ergonomikos sąvoka 1 puslapis
Ergonomikos sąvoka 2 puslapis
Ergonomikos sąvoka 3 puslapis
Ergonomikos sąvoka 4 puslapis
Ergonomikos sąvoka 5 puslapis
Ergonomikos sąvoka 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ergonomikos (žmogiškojo veiksnio) sąvokos plačiai naudojamos daugelyje šalių. Ergo (gr. darbas), nomos – dėsnis. Europoje daugiausia paplitusi ergonomikos sąvoka. Tuo tarpu JAV - žmogiškojo veiksnio sąvokos (human factors). Daugelis mokslininkų bando šias sąvokas atskirti, tačiau šie žodžiai yra sinonimai. Ergonomika tiria žm. sąveiką su įrangoje įv procedūromis ir gamybinę aplinką. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas žmogiškajam pradui, skirtingai negu inžinerijoje ar technikos moksluose, kur dėmesys – technikai. Ergonomika siekia taip pakeisti daiktus ir daiktų vartojimo aplinką, kad jie kuo geriau patenkintų žmogaus poreikius. Ergonomika kaip mokslas turi 2 pagrindinius tikslus: 1) Darbo efektyvumo padidinimas. Čia yra įvertinama patogumo , komforto padidinimas, žmonių klaidų sumažinimas, produktyvumo padidinimas. 2) Humaniškumo reikšmės padidinimas, įvertinamas darbo saugumas, streso sumažinimas. Šie tikslai yra vienas su kitu susieti ir neatskiriami, nes siekdami vieno tikslo, pasiekiame ir kitų.
Ergonomikos tyrimų metodas yra informacijos apie žmogaus sugebėjimus, elgseną ir kt. charakteristikas sistemingas taikymas pagrindžiant daiktų ir procesų, kuriuos žmogus naudoja savo veikloje sukūrimą. Tai apima mokslinius tyrimus, kurių pagalba gaunama dalykiška konkreti informacija apie žmones ir jų reakciją į daiktus, aplinką ir t.t.
Žmogiškasis veiksnys atskleidžia ir naudoja informaciją apie žmogaus elgseną, sugebėjimus, žmogaus galimybių apribojimus, kuriant ir tobulinant įrankius, mechanizmus ir darbines sistemas.
3.2 Žmogiškojo veiksnio pripažinimas.
Žmogiškasis veiksnys atsirado, kai žm pirmą kartą pradėjo tobulinti savo darbo įrankius. Tačiau tikrąjį žmogiškojo veiksnio atsiradimą reikėtų laikyti XVIIIa. pab.-XIXa. pradžią. Vyko techninė revoliucija. Šiuo metu buvo pradėta tyrinėti darbuotojų užduoties įvykdymas ir nuovargis, atsižvelgiant į darbo vietas ir įrangą. Tačiau įrangos ir procesų žmonėms idėja nebuvo panaudota. II pasaulinio karo metais pagrindinis dėmesys buvo skiriamas įv. testams, kurių pagalba buvo atrenkami tinkami žmonės tam tikriems darbams atlikti. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas žmogaus pritaikimui darbui. Šiuo laikotarpiu tapo aišku, kad atlikus geriausių darbuotojų atranką ir apmokimą, įrangos darbas viršijo darbuotojų sugebėjimus. Ir tai privertė iš naujo peržiūrėti įrangos pritaikymą žmogui. 1945m JAV buvo įkūrta...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3147 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (3147 ž.)
Darbo duomenys
  • Ergonomikos konspektas
  • 6 psl., (3147 ž.)
  • Word failas 75 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt