„Pagrindiniu socialinio pedagogo tikslu laikytina vaiko gerovė ir saugumas siekiant pozityvios integracijos ir socializacijos visuomenėje, skatinant visavertę asmenybės raišką, pilietinę brandą“( G. Kvietkienė. Socialinio pedagogo ABC. Vilnius, 2002 psl. 77).
Vaiko (moksleivio) darbo ir laisvalaikio vadyba yra lemiamas sėkmingos socializacijos veiksnys.
Viena iš aktualiausių problemų, kad daug vaikų serga, yra silpni ir neatsparūs išoriniams veiksniams, dėl to sunkiai adaptuojasi mokykloje, praleidžia daug pamokų, patys dėl to kenčia ir sukelia rūpestį tėvams ir ugdytojams.
Šiandien labai svarbu atskleisti sveikatos svarbą, ugdyti sveikatos saugojimo ir stiprinimo vertybes, skiepyti požiūrį į savo ir kitų sveikatą. Tautos sveikata rūpėjo mūsų žinomiems mąstytojams. Vydūno knygoje „Sveikata, jaunumas, grožė“ aprašo griaunančias aplinkos bei vidaus jėgas ir pataria, kaip išlikti sveikam. Autorius tvirtino, „Tą knygą parašiau todėl, kad noriu lietuvius sveikus ir narsius matyti“.
Sveikata - ne ta prekė, kurią galėtum nusipirkti. Taigi turime sveikatintis patys ir kiek įmanydami raginti kitus.
Ypač didelis dėmesys jaunosios kartos ugdymui, sveikatai ir visokeriopai raidai skiriamas šiuo metu. Tai patvirtina parengta ir įgyvendinama mokinių sveikatos koncepcija, sudarytos vaikų sveikatos ugdymo programos.
Sveikatai stiprinti, fizinėms galioms plėtoti didelę reikšmę turi dienotvarkė.
Dienotvarke vadiname racionalią mokinio darbo ir poilsio tvarką per parą. Racionali darbo ir poilsio kaita teigiamai veikia vaikų ir paauglių sveikatą.
1. SVEIKATOS SAMPRATA
1.1. Sveikata – didžiausia vertybė
Sveikatos terminas buvo vartojamas jau antikos laikais. Sveikatos sąvokos apibūdinimas keitėsi priklausomai nuo epochos, nes kiekvienu laikotarpiu atsiranda vis naujų žinių apie žmogų.
Sveikatos terminas yra daugiaprasmė sąvoka. Ji apibūdinama kaip fizinių, dvasinių bei socialinių dimensijų dinaminė sąveika. „Pasaulinė sveikatos organizacija sveikatą apibrėžė kaip visapusišką fizinę, dvasinę ir socialinę gerovę, o ne vien ligų ir negalios nebuvimą. Dėl įvairių sveikatos sąvokos apibrėžimų diskutuojama . Tačiau šiandien aišku, kad fizinė ir dvasinė sveikata yra neatskiriamos“. (PSO pagrindiniai dokumentai. Ženeva, 1975, psl. 5).
Medicinos enciklopedijoje, išleistoje Vilniuje 1993 m., pateikiamas toks sveikatos apibūdinimas: „Sveikata – fizinis ir dvasinis individo ir visuomenės normalumas“.
Šiek tiek kitokį požiūrį į...
Šį darbą sudaro 5344 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!