Sveikata – didžiausias žmogaus turtas, geros savijautos, kokybiško gyvenimo pagrindas.
Jaunoji karta – ne tik visuomenės ateitis, bet ir dabartis. Todėl vaikų ir jaunimo sveikatos problemoms teikiamas prioritetas. Sveikatos žinios, požiūris į sveikatą, gyvensenos vertybės formuojasi būtent vaikystėje ir jaunystėje. Susirūpinimą kelia sveikatą žalojanti gyvensena ir socialinė aplinka, kurioje jauni žmonės auga, bręsta ir mokosi gyventi. Tai kelia tiesioginę grėsmę sveikatai tiek vaikystėje ir jaunystėje, tiek brandžiame amžiuje (Grabauskas V., 2004).
Žmogaus sveikata kinta visą gyvenimą. Įvairiausi veiksniai daro jai įtaką nuo apvaisinimo momento ir vėliau. Įvairiais gyvenimo etapais jie gali sveikatą ne tik žaloti, bet ir stiprinti. Vaikystėje fizinė, psichinė ir emocinė sveikata labiausiai priklauso nuo šeimos. Šeima veikia kaip tarpininkas tarp vaiko ir visuomenės. Tėvų galimybė sudaryti teigiamą aplinką vaikams nuo jų pačių ryšių su socialinės paramos sistema ir vaidmens šioje sistemoje. Tėvų nesugebėjimas materialiai ir psichologiškai rūpintis vaikais yra pagrindinis šių sveikatą žalojantis veiksnys. Tėvai tiesiogiai modeliuoja ir sveikatą veikiantį vaikų elgesį. Sąmoningai ir nesąmoningai (savo pavyzdžiu) šeima moko vaikus, kaip reaguoti į stresą, nesėkmes, formuoja požiūrį į sveikatai kenksmingus veiksnius, tokius kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, neracionali mityba. Sveikatos raidai daug reikšmės turi ikimokyklinių ir mokyklinių įstaigų orientacija (Kalėdienė R. 1999).
Vaiko ir suaugusiojo žmogaus sveikatą lemia kompleksas biologinių, socialinių ir higieninių veiksnių. Ypač sveikata priklauso nuo gyvenimo būdo ir jo kokybės: santykių šeimoje, darželyje, mokykloje, darbe ir tarnyboje. Tačiau daugelio mokslininkų nuomone, sveikata daugiausiai priklauso nuo trijų pagrindinių veiksnių: tinkamos mitybos, neuropsichinės ramybės ir pakankamo judėjimo (Adaškevičienė E. 1994).
Prof. habil. dr. V.Grabauskas (2004) teigia, jog sveikatos profesionalai galėtų labiau prisidėti prie vaikų ir jaunimo sveikatos ugdymo, valstybei būtina sukurti atitinkamą socialinę aplinką, kurioje sveikatos labui turėtų funkcionuoti visi visuomenės veiklos sektoriai, kaip tai yra numatyta modernios visuomenės sveikatos koncepcijose.
Nors medicina daug nuveikė gydant ligas ir šalinant funkcinius sutrikimus, pripažįstama, kad sveikata labiausiai priklauso nuo paveldimumo, aplinkos, gyvensenos, mitybos, darbo...
Šį darbą sudaro 4167 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!