Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Sveikata tautos turtas, kurį tinkamai prižiūrėdamas ir naudodamas žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria gerovę. Sveikata – harmonija, o jos išraiškos yra meilė, džiaugsmas, draugystė, pagarba, kilnus bendravimas ir kt.
Vaiko sveikata šiandien didžiausia visuomenės vertybė, kurią svarbu tausoti ir stiprinti visą gyvenimą. Tačiau sunki šalies ekonominė situacija, didžiosios visuomenės dalies sunki socialinė ir ekonominė padėtis kelia grėsmę vaikų sveikatai.
Pastarųjų metų moksliniai tyrimai rodo, kad Lietuvos vaikų sveikata nėra gera ir vis blogėja. Vaikai dažniausiai serga kvėpavimo organų, nervų sistemos, infekcinėmis bei parazitinėmis ligomis. Didelį nerimą kelia spartus socialinių ligų skaičiaus didėjimas.
Viena iš aktualiausių socialinio pedagogo veiklos sričių – ugdytinių sveikata, nes visas vaiko gyvenimas grindžiamas sveikatos puoselėjimo, tausojimo, stiprinimo ir rūpestingo įtvirtinimo idėjomis, realizuojamomis visose vaiko gyvenimo, ugdymo ir veiklos srityse.
Vaikai, kurie paprastai yra labai judrūs gyvena hipokinezės sąlygomis. Nepakankamas fizinis aktyvumas stabdo vaikų fizinę raidą, didina polinkį ligoms. Į pradines klases ateina vos trečdalis sveikų vaikų, daugiau nei pusė vaikų jau turi funkcinių sutrikimų, serga lėtinėmis ligomis. Daugelyje mokslinių darbų įtaigiai įrodytas fizinio aktyvumo teigiamas poveikis vaikų sveikatai, fizinei ir psichinei būklei. Tačiau visuomeninė nuomonė neformuoja tinkamo požiūrio į fizinį aktyvumą mokykloje ir šeimoje. Akivaizdu, kad mokinių fizinis aktyvumas yra nepakankamas, moksleiviai dažnai serga.
Klausimas “kas yra sveikata” – nuolatinių diskusijų objektas. Sveikata visada buvo neatskiriama nuo ligos. “Buvimas sveiku” yra iš dalies ribojamas ligų arba negalavimų ir labai priklauso nuo asmens trokštamų ir įsivaizduojamų sveikatos charakteristikų bei socialinių ryšių ir aplinkybių.
„Sveikatos terminas buvo vartojamas jau antikos laikais. Vienas pirmųjų žinias apie sveikatą susistemino didis graikų gydytojas, medicinos tėvas Hipokratas. Tačiau sveikatos sąvokos apibūdinimas keitėsi priklausomai nuo epochos, nes kiekvienu laikotarpiu atsirasdavo vis naujų žinių apie žmogų.“ ( E. Adaškevičienė, 1999).
Sveikatos apibrėžimų yra gana daug. Jų formulavimas dažniausiai priklauso nuo to kokiu aspektu norima sveikatą apibūdinti. Geriausiai žinomas 1948 metų Pasaulinės sveikatos...
Šį darbą sudaro 4739 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!