Per pastaruosius metus, sparčiai vystosi išmaniosios technologijos, prieiga prie interneto yra esminė dalis šiuolaikiniame pasaulyje ir yra svarbi priemonė ugdant vaikus. Tėvai neturintis laiko savo atžaloms, suranda puiku auklėjimo sprendimą - kompiuterį. Įvairių sričių specialistai, vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, kad vis daugiau mažų vaikų naudojasi išmaniosiomis technologijomis ir daro tai vis jaunesniame amžiuje. Covid-19 pandemijos metu, privalome vykdyti visus įrodymus, tad išmaniosios technologijos šiuo laikotarpiu yra svarbi dalys ne tik suaugusiųjų bet ir vaikų gyvenime.
Pirmieji elektromechaniniai kompiuteriai buvo sukurti Vokietijoje, jie buvo naudojami, kaip įrankiai mokymuisi. O dabar mes bet kokiu momentu su vaikais galime susisiekti per mobilųjį telefoną, nors kelis dešimtmečius atgal tai buvo prabanga. Telefonas tapo mūsų kasdienybę, o šiuolaikinis jaunimas neišmano gyvenimo be jo. Vaikai vis mažiau domisi knygomis ir kur kas greičiau įsisaviną visas išmaniąsias technologijas negu suaugusieji.
Ana Krisiūnienė (2013) mini, apie vaiko trauką prie kompiuterio, televizoriaus ar mobiliojo telefono. Neišvengiamos yra diskusijos ir pasipriešinimas šia tema, ypač jei kalbamasi apie tokį potraukį ikimokykliniame amžiuje. Sakoma, kad vaikai atsitraukia nuo realaus gyvenimo, nuo gyvų santykiu ir natūralaus vystymosi. Tačiau nereikia nusisukti nuo realybės ir bijoti informacinių technologijų įtakos vaikams, nereikėtų neigti būtinybės ieškoti sprendimo kaip vaikams jomis naudotis. Jei vaikas ankstyvame amžiuje pradeda domėtis technologijomis, tegul jis tai daro saugiai ir tikslingai, be žalos sau ir kitiems.
1. Remiantis teorinės mokslinės literatūros analize, pateikti išmaniųjų technologijų įtaka vaikų sveikatai.
2. Analizuojant Lietuvoje ir užsienyje atliktus tyrimus įvertinti išmaniųjų technologijų naudojimo laiką ir poreikį.
3. Išnagrinėti mokslinius straipsnius ir įvertinti kokius išmaniuosius prietaisus vaikai naudoja dažniausiai.
1.1 Šiuolaikinių išmaniųjų technologijų poveikis vaikų sveikatai
Išanalizavus autorių (Roma Jusienė , Ilona Laurinaitytė , Alina Pajėdienė , Rūta Praninskienė, Lauryna Rakickienė, Vaidotas Urbonas (2017)) pateiktą informaciją, išryškėjo, kad šiuolaikinių išmaniųjų technologijų poveikis vaikų sveikatai gali būti įvairus. Literatūroje kalbant apie vaikų fizinės sveikatos ir išmaniųjų technologijų sąsajas dažnai analizuojamas išmaniųjų technologijų poveikis vaikų...
Šį darbą sudaro 2150 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!