Referatai

Didžiosios leksikos vartojimo klaidos

10   (1 atsiliepimai)
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 1 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 2 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 3 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 4 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 5 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 6 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 7 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 8 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 9 puslapis
Didžiosios leksikos vartojimo klaidos 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Specialybes kalbos referatas, apie didžiasias leksikos vartojimo klaidas

Ištrauka

Viešoji erdvė yra viešų diskusijų laukas, socialinė, politinė ir komunikacinė arena. Joje kuriama viešoji nuomonė, kuria grindžiami politiniai demokratinės visuomenės sprendimai.. Pagrindiniai viešosios erdvės puoselėtojai yra politikai ir žurnalistai. Vieni ieško geriausių sprendimų visuomenei aktualiais klausimais, viešai apie juos diskutuodami, kiti skatina tokias diskusijas ir joms tarpininkauja. Paskutiniu metų galima pastebėti pagrindinius kalbos prastėjimo viešojoje erdvėje polinkius, daugiausia dėmesio kreipiant į šnekamajai kalbai būdingos leksikos vartojimą žurnalistų ir politikų kalboje.
4. Išanalizuoti kalbos klaidas.
Polinkį viešose žurnalistų ir politikų kalbose vartoti šnekamojo stiliaus ar žargono žodžius rusų autoriai vadina žargonizacija. Ieškodami pakitusios kalbinės elgsenos viešojoje erdvėje priežasčių, jie pirmiausia nurodo visuomenės demokratėjimą išsivadavus iš totalitarinio režimo.
Laisvės pojūtis paskatino dalį visuomenės „vaduotis“ ir iš tam tikrų elgesio ir etikos normų. Vienas šio virsmo padarinių – nenorminė leksika viešojoje vartosenoje. Nedemokratinėse valstybėse tiek viešumoje, tiek literatūroje ribojama galimybė rinktis priemones iš bendrinės kalbos paribių, dažnai vyrauja sausas, dalykinis arba dirbtinai pakilus, patetinis stilius.Žlugus totalitarinėms valstybėms ir nustojus galioti daugeliui jų normų, visuomenės liberalėjimas išryškėjo ir vertinant nestandartinę kalbinę raišką, kalbėjimo kūrybingumą, individualų stilių.
Todėl siekdami populiarumo šių dienų kalbėtojai viešai naudojasi žodžio laisve ir drąsiai laužydami stereotipus siekia išreikšti savo individualumą. Tam ypač praverčia šnekamosios kalbos leksika, išsiskirianti ypatingu funkciniu potencialu, galimybėmis paveikti adresatą. Ekspresyvūs šnekamosios kalbos žodžiai pasitelkiami ir pašmaikštauti – žodžių žaismui, kai reikia, jie padeda sumažinti įtampą. Kita vertus, posovietinėse šalyse įgiję galios ir įtakos į visuomenės ir politikos elitą braunasi žemiausių socialinių sluoksnių ir žemos kultūros žmonės. Kartu su jais „pilietines teises“ viešumoje įgyja ir jų žargonas.
Būtent tokią raidą Lietuvoje analizuoja ir cituotas Leonidas Donskis, kalbėdamas apie chamų įsigalėjimą ir politinės kalbos degradaciją. Kiti rusų autorių nurodomi socialiniai žargonizacijos veiksniai, matyt, yra bendri ir Rytų, ir Vakarų Europos šalims. Iš jų verta paminėti migraciją: provincijos gyventojai atsikrausto į didžiuosius miestus, dėl to didėja atotrūkis nuo tarmių (buitiniam bendravimui vartojama šnekamoji miesto...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1647 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • ĮVADAS 3
  • ŽARGONIZACIJA 4
  • PAKOREGUOTA SKOLINTOS LEKSIKOS NORMINIMO TVARKA 6
  • SPECIALYBĖS KALBOS KLAIDOS 7
  • TYRIMAS : KAS ANTRAS GYVENTOJAS MANO, KAD KALBOS KLAIDOS KENKIA ĮMONIŲ ĮVAIZDŽIUI 8
  • LITERATŪRA 10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
10 psl., (1647 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 10 psl., (1647 ž.)
  • Word failas 38 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt