Vilnius, 2007 m.
Teorinė dalis:
2. Derybos ir pokalbiai bei jų organizavimas 4
3. Derybų tipologija 5
3.1 Pirmasis kartas būna tik vieną kartą 6
3.2 Perspektyvos keitimas 6
3.3 Judesys 7
3.4 Alternatyvos 8
3.5 Nesupratimas taip pat yra supratimo forma (tik kur kas prastesnė) 8
3.6 Derybos AHIMSA 9
4. Pastovūs derybų rezultatai 9
5. Derybų vedimo būdai 10
4.1 Pozicinės derybos: kokį žaidimą pasirinkti? 10
Praktinė dalis:
6. Pasaulio Prekybos Organizacija (PPO) 12
7. IŠvados 17
8. Literatūros sąrašas 18
1. Įvadas
Derybos - tai bendravimo procesas, kurio metu partneriai, remdamiesi skirtingais tikslais bei pozicijomis, siekia rasti abi šalis patenkinantį sprendimą. Paprastai derybomis yra laikomos diskusijos, kuriose dalyvauja dvi ar daugiau grupių, siekiančių savo tikslų.
Derybas galima apibrėžti ir taip: tai žodinis kontaktas tarp pašnekovų, kurie turi savo atstovaujamos organizacijos būtinus įgaliojimus jame dalyvauti ir spręsti konkrečius klausimus. Derybų tikslai ir temos - labai įvairūs, jose gali susitikti turintys visiškai priešingus tikslus įvairaus išsilavinimo, skirtingų kultūrų, įvairaus amžiaus, įvairių temperamentų, skirtingų profesijų žmonės. Tačiau visus juos suveda tikslas - noras ir poreikis susitarti.
Kiekvienam žmogui dažnai tenka derėtis, galbūt netgi kiekvieną dieną. Derybos yra puikus būdas rasti priimtiną sprendimą bet kuriuo atveju, pavyzdžiui, iškilus problemoms arba tariantis dėl laiko terminų. Derybomis žmonės gali pamėginti įgyvendinti savo norus, suteikdami tokią pat galimybę kitam. Juk derantis galima rasti ne tik sau, bet ir kitai šaliai geriausią sprendimą.
Kasdien deramasi su šeimos nariais, pardavėjais ir beveik ištisai - darbovietėje. Derybų sėkmingumo kriterijus - derybų veiksmingumas ir partneriškas bendradarbiavimas, kuris suprantamas kaip vienas kito pozicijų papildymas, pagrįstas pozityviais partnerių pasiūlymais ir minimaliomis nuolaidomis. Sėkmingo partneriško bendradarbiavimo psichologinis kriterijus - derybų partnerių pasitenkinimas derybų procesu ir puikiu sprendimu. Pasirengimo deryboms etape išskiriami tokie elementai: idėjos ir tikslo nustatymas, pokalbio laiko ir vietos parinkimas, darbinės medžiagos rinkimas, informacijos apie pokalbio partnerį surinkimas (būdas, pomėgiai, charakteris ir kt.), komandos pokalbiui suformavimas. Derybų organizavimas ir vedimas labai svarbus galutinių derybų rezultatui. Pirmasis derybų kontaktas nulemia tolesnę...
Šį darbą sudaro 5563 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!