Referatai

Dėmesio tipai

10   (1 atsiliepimai)
Dėmesio tipai 1 puslapis
Dėmesio tipai 2 puslapis
Dėmesio tipai 3 puslapis
Dėmesio tipai 4 puslapis
Dėmesio tipai 5 puslapis
Dėmesio tipai 6 puslapis
Dėmesio tipai 7 puslapis
Dėmesio tipai 8 puslapis
Dėmesio tipai 9 puslapis
Dėmesio tipai 10 puslapis
Dėmesio tipai 11 puslapis
Dėmesio tipai 12 puslapis
Dėmesio tipai 13 puslapis
Dėmesio tipai 14 puslapis
Dėmesio tipai 15 puslapis
Dėmesio tipai 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Visi žino, kad dėmesys egzistuoja. Tai yra proto užvaldymas, aiškiai ir suprantamai kai susitelkiamą į vieną iš kelių iš pažiūros vienalaikių objektų. Jo esmė yra sąmonės fokusavimas. Tai susiję su atsiribojimu nuo vienų daiktų siekiant efektyviai susitelkti į kitus.
Bet ar visi žino kas yra dėmesys. Kaip nurodė Norman’as (1976) ir Moray (1970), egzistuoja daug dėmesio apibrėžimų ir žmonės naudoja juos daugeliui būdų. James tvirtina kad egzistuoja kelios neatskiriamos dėmesio fenomeno savybės, kurios laikomos svarbiausiomis.
Viena iš tokių savybių yra tai, kad dėmesys yra ribotas: mes galime susikoncentruoti vienu metu tik į vieną daiktą, arba galvoti tik apie vieną objektą. Motorinio elgesio atžvilgiu mes esame labai riboti veiksmų kuriuos mes galime atlikti per laiko vieneto prasmę, tarytum galingumas būtų padidinamas jeigu būtų bandoma atlikti per daug. Kita labai svarbi savybė yra tai, kad dėmesys yra selektyvus: mes galime susikoncentruoti į vieną objektą ar į ką nors kitą.
Ankstyvuosiuose tyrimuose šioje srityje, kaip teigia James (1890) dėmesys yra susijęs su sąmonės sąvoka: kuri grubiai apibrėžiama kaip tai ką mes suvokiame bet kokiu duotu laiko momentu. Tačiau “sąmoningumo”sąvoka, o ypatingai nesąmoningo elgesio koncepcija tapo nepripažinta 20 amžiaus pradžioje atsiradus biheviorizmui. Sąmonės matavimas tuo metu buvo pakankamai sudėtingas dalykas, kadangi vienintelis tuo metu suvokti kas dedasi tiriamojo sąmonėje buvo paklausti “jų pačių” ištirti savo pačių protą., o tai buvo per daug subjektyvu bihevioristiniam pažinimui, kad būtų galima rinkti duomenis ir kurti teorinį pagrindą šiuo klausimu.
Tačiau pastaraisiais metais sąmoningumo koncepcija atgauna savo populiarumą psichologų ir neuromokslininkų tarpe (Cohen & Schooler, 1997; Posner & Peterson, 1990). Nauji smegenų žievės tyrimo metodai suteikė mokslininkams galimybę stebėti smegenų veiklą ir atskleisti daug objektyvesnius duomenis negu ankstesni gauti introspekcijos tyrimo metodu.(Chalmers, 1995). Sąmonė taip pat buvo siejama su informacijos apdorojimo koncepcija prieš automatinį tiesioginį ir netiesioginį testų atlikimą (Roediger & McDermott, 1993), ir procesų disociacijoje matavimo naudojimas (Jacoby, Yonelinas & Jennings,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3495 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
16 psl., (3495 ž.)
Darbo duomenys
  • Kognityvinės psichologijos referatas
  • 16 psl., (3495 ž.)
  • Word failas 83 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Dėmesio sutrikimai ir jų korekcija ugdymo procese. Išsiblaškymas ir jo priežastys. Dėmesio tyrimo metodai

Dėmesio sutrikimai ir jų korekcija ugdymo procese. Išsiblaškymas ir jo priežastys. Dėmesio tyrimo metodai Kognityvinė psichologija Peržiūrėti darbą

Atvejo analizė: dėmesio, mąstymo ir atminties tyrimas eksperimentinėmis metodikomis

Atvejo analizė: dėmesio, mąstymo ir atminties tyrimas eksperimentinėmis metodikomis Kognityvinė psichologija Peržiūrėti darbą

Dėmesio perkėlimo tyrimas: juodų-raudonų skaitmenų lentelė

Dėmesio perkėlimo tyrimas: juodų-raudonų skaitmenų lentelė Kognityvinė psichologija Peržiūrėti darbą

Intelektas ir intelekto tipai

Intelektas ir intelekto tipai Kognityvinė psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt