Visi žino, kad dėmesys egzistuoja. Tai yra proto užvaldymas, aiškiai ir suprantamai kai susitelkiamą į vieną iš kelių iš pažiūros vienalaikių objektų. Jo esmė yra sąmonės fokusavimas. Tai susiję su atsiribojimu nuo vienų daiktų siekiant efektyviai susitelkti į kitus.
Bet ar visi žino kas yra dėmesys. Kaip nurodė Norman’as (1976) ir Moray (1970), egzistuoja daug dėmesio apibrėžimų ir žmonės naudoja juos daugeliui būdų. James tvirtina kad egzistuoja kelios neatskiriamos dėmesio fenomeno savybės, kurios laikomos svarbiausiomis.
Viena iš tokių savybių yra tai, kad dėmesys yra ribotas: mes galime susikoncentruoti vienu metu tik į vieną daiktą, arba galvoti tik apie vieną objektą. Motorinio elgesio atžvilgiu mes esame labai riboti veiksmų kuriuos mes galime atlikti per laiko vieneto prasmę, tarytum galingumas būtų padidinamas jeigu būtų bandoma atlikti per daug. Kita labai svarbi savybė yra tai, kad dėmesys yra selektyvus: mes galime susikoncentruoti į vieną objektą ar į ką nors kitą.
Ankstyvuosiuose tyrimuose šioje srityje, kaip teigia James (1890) dėmesys yra susijęs su sąmonės sąvoka: kuri grubiai apibrėžiama kaip tai ką mes suvokiame bet kokiu duotu laiko momentu. Tačiau “sąmoningumo”sąvoka, o ypatingai nesąmoningo elgesio koncepcija tapo nepripažinta 20 amžiaus pradžioje atsiradus biheviorizmui. Sąmonės matavimas tuo metu buvo pakankamai sudėtingas dalykas, kadangi vienintelis tuo metu suvokti kas dedasi tiriamojo sąmonėje buvo paklausti “jų pačių” ištirti savo pačių protą., o tai buvo per daug subjektyvu bihevioristiniam pažinimui, kad būtų galima rinkti duomenis ir kurti teorinį pagrindą šiuo klausimu.
Tačiau pastaraisiais metais sąmoningumo koncepcija atgauna savo populiarumą psichologų ir neuromokslininkų tarpe (Cohen & Schooler, 1997; Posner & Peterson, 1990). Nauji smegenų žievės tyrimo metodai suteikė mokslininkams galimybę stebėti smegenų veiklą ir atskleisti daug objektyvesnius duomenis negu ankstesni gauti introspekcijos tyrimo metodu.(Chalmers, 1995). Sąmonė taip pat buvo siejama su informacijos apdorojimo koncepcija prieš automatinį tiesioginį ir netiesioginį testų atlikimą (Roediger & McDermott, 1993), ir procesų disociacijoje matavimo naudojimas (Jacoby, Yonelinas & Jennings,...
Šį darbą sudaro 3495 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!