Rašiniai

Dažnai kalbos kultūra suvokiama siaurąja prasme – kaip kalbos norminimo disciplina

9.4   (2 atsiliepimai)
Dažnai kalbos kultūra suvokiama siaurąja prasme – kaip kalbos norminimo disciplina 1 puslapis
Dažnai kalbos kultūra suvokiama siaurąja prasme – kaip kalbos norminimo disciplina 2 puslapis
Dažnai kalbos kultūra suvokiama siaurąja prasme – kaip kalbos norminimo disciplina 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Dažnai kalbos kultūra suvokiama siaurąja prasme – kaip kalbos norminimo disciplina. Tačiau ji gali būti suprantama ir plačiau – kaip žmogaus galimybė skleistis gražia, etiška kalba, kuri jums artimesnė, patrauklesnė? Argumentuokite savo nuomonę.
Kalbos kultūros, kaip norminimo disciplinos suvokimas gali būti įvardijamas tiesiog kaip kalbos taisyklingumas. Remiantis juo mes turime kalbėti taiskyklingais žodžių bei sakinių junginiais, vartoti įteisintus žodžius ir normines jų reikšmes. Taip pat svarbi gera tartis ir taisyklingas kirčiavimas. Sakytinėje kalboje šie dalykai sudaro bet kokios kalbos pagrindą, o rašytinėje taisyklinga rašyba ir skyryba, be kurios mes negalėtume bendrauti net paprasta buitine kalba, kaip yra pasakęs Moljeras ,,gramatika valdo net karalius“. Tačiau netgi šių taisyklių šnekamojoje kalboje dažnai nepaisome, naudojame žargoną, netaisyklingus žodžių trumpinius. Pokalbiuose pauzes užpildome sakydami : ,,mm“ , ,,aa“ ar kitais neteiktinais žodžiais, tokiais kaip: ,,nu“, ,,ot“, ,,vot“ ir pan. Rašytinė kalba, kurią naudojame susirašinėdami trumposiomis sms žinutėmis ar bendraudami internete, taip pat paprastai yra sudarkoma įvairių svetimybių iš kitų kalbų, dažnai net nebenaudojame lietuviškos abecėlės, lietuviškas raides pakeisdami angliškais ,,atitikmenimis“(pvz.: ,,v“ keičiame į ,,w“, ,,š“ į ,,sh“ ir t.t.) Nors ir gerai mokėdami taisyklingą kalbą, bet jos nevartodami buitinėje kalboje dažnai susiduriame su sunkumais kuomet tenka prabilti viešai sakant kokią nors svarbią kalbą ar parašyti kokį nors tekstą.
Kiti sakydami jog kalbos kultūra turi kur kas platesnę prasmę nesutinka, kad pakanka rūpintis tik rašytinės ir sakytinės kalbos taisyklingumu. Nes juk būna, kad žmogus kalba ir rašo taisyklingai, tačiau nesudomina, nepatraukia, kai tenka kalbėti viešai, o ir asmeniškai su tokiu žmogumi bendrauti nevisad malonu. Kodėl taip nutinka?.. Kalbos kultūra plačiąja prasme, be kalbos taisyklingumo, apima kalbos estetiką bei etiką, šiuo atveju galima kalbėti apie komunikacinę kalbos kultūrą, kuri parodo ar žmogus sugeba netik taisyklingai kalbėti, bet ir gražiai kultūringai bendrauti, ar jo kalba sugeba sudominti, ar...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 691 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (691 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (691 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kompiuterio išradimas - tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį?

Kompiuterio išradimas - tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį?

„Kompiuterio išradimas – tai technologinis proveržis, jaukiantis ne tik buitį, bet ir protus. Jis diktuoja savas kalbos taisykles“, – teigia kalbininkas Antanas Smetona. Kaip lietuvių kalba reaguoja į šį technologinį proveržį? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kalbos kultūra. Lietuvių kalbos žinynas. Morfologija. Kirčiavimas. Kirtis ir priegaidė

Kalbos kultūra. Lietuvių kalbos žinynas. Morfologija. Kirčiavimas. Kirtis ir priegaidė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Citatos interpretacija ,,Kaip kunigas, aš ne poetas, o kaip poetas, aš ne kunigas"

Citatos interpretacija   ,,Kaip kunigas, aš ne poetas, o kaip poetas, aš ne kunigas" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt