Šiuolaikiniame versle daugelis įmonių vis dažniau susiduria su ekstremaliomis situacijomis, sudėtingomis problemomis, kurioms suvaldyti ar išspręsti tradicinės organizacinės struktūros ir senos hierarchijos nepakanka.
Į pagalbą organizacijų vadovai pasitelkia komandas – darnias, bendro tikslo siekiančias darbuotojų grupes, kurios veikdamos kryptingai ir nuosekliai pasiekia laukiamų rezultatų.
2. Suprasti komandos (grupių) formavimo ypatumus.
1.2 Grupės sampratos paaiškinimas;
1.3 Komandos sampratos paaiškinimas;
2. Nustatyti formalias ir neformalias grupės, jų skirtumus bei veidmenį organizacijuos veikloje;
3. Paaiškinti komandos vystymosi etapus (stadijas);
4. Apibrėžti skirtumus tarp komandos ir grupės;
5. Nustatyti komandos tipus;
6. Paaiškinti grupių vystymosi stadijas
7. Paaiškinti komandos veidmenys ir jų svarbą;
8. Paaiškinti moderavimo sąvoką:
8.1 Nustatyti skirtumus tarp moderavimo ir tradicinio vadovavimo;
8.2 Paaiškinti moderavimo turinį, struktūrą, ir moderavimo metodus;
9. Nustatyti privalumus ir trūkumus darbo grupėje, paaiškinti jų kvalifikaciją.
1 Komandos (grupės) samprata
1.1 Asmenybė
Žmogus negimsta socialine būtybe, bet neišvengiamai tokia tampa. Tik gimęs kūdikis yra absoliučiai bejėgis. Jis visiškai priklausomas nuo aplinkinių ir gali išgyventi tik tapdamas socialinės grupės dalimi. Pirmoji grupė, kuri rūpinasi juo, yra šeima. Vėliau jis eina į mokyklą, įsilieja į kiemo vaikų būrį, paskui – į universitetą. Dar vėliau sukuria savo šeimą ir dirba pagal profesiją.
Individas asmenybe tampa tik bendraudamas su kitais – lygindamas save su kitais, vertindamas save kitų atžvilgiu, jis suvokia savąjį Aš. Dar 1954 metais amerikiečių mokslininkas M.Kuhn teigė, kad asmenybę galima suprasti tik sąveikaujančią su kitomis asmenybėmis. Tyrimais jis nustatė, kad pirmiausia žmonės save suvokia tarpasmenybinėje sistemoje. Tiriamieji, atsakydami į 20 klausimų testą „Kas aš toks?“, pirmiausia save priskiria tam tikroms grupėms (aš – studentas, dukra, pilietis ir pan.). Šios grupėse užimamos pozicijos yra reikšmingiausios. Savo individualių savybių nurodymas (laimingas, aukštas, storas ir pan.), kaip parodė tyrimai, asmenybei turi antraeilę reikšmę.
Žmonių jungimasį į grupes lemia ir daugelio svarbių poreikių tenkinimas. Turininių motyvacijos teorijų atstovai žmogų tyrinėjo kaip sudėtingą poreikių sistemą turinčią asmenybę. Tirdami, kas žmogų skatina elgtis taip, o ne kitaip, jie įvertino ir specifinių bendravimo poreikių...
Šį darbą sudaro 7361 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!