Rašiniai

Dalyvaujamoji vadyba

9.2   (3 atsiliepimai)
Dalyvaujamoji vadyba 1 puslapis
Dalyvaujamoji vadyba 2 puslapis
Dalyvaujamoji vadyba 3 puslapis
Dalyvaujamoji vadyba 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Suplanavus veiklą, suorganizavus visą plano įgyvendinimo sistemą, vadovui tenka išspręsti vieną sudėtingiausių vadybos uždavinių – skatinti darbuotojus našiai ir gerai dirbti. Iš prigimties žmogus yra tingus – dirba kuo mažiau; jam trūksta atsakomybės, jis mėgsta būti vedamas; jis yra abejingas organizacijos reikmėms. Todėl vadovauti – reiškia įtikinėti, mokėti atlyginimą, bausti, tikrinti ir taisyti bei nukreipti veiksmus tam tikra linkme. Anot profesoriaus Butkaus, siekiant šių tikslų, reikia pasitelkti vadybos metodus. Jis išskiria keturis tokius metodus: teisiniai, ekonominiai, psichologiniai ir filosofiniai. Kiekvieną metodą dar sudaro konkretūs darbuotojų poveikio būdai, vienas iš jų ir yra dalyvaujamoji vadyba, priklausanti filosofiniams metodams. Dalyvaujamoji vadyba – tai iš anglų kalbos verčiamas terminas (participative management), nors pats Butkus senesnėje knygoje šį poveikio būdą vadino: darbuotojai – vadybos dalyviai.
Dvi schemos ašys (uždara-atvira ir racionali-socialinė) skiria tas tris vyraujančias vadybos formas: tradicinė vadyba (uždara ir racionali sistema), vadyba per žmonių santykius (uždara ir socialinė sistema) ir moderni vadyba (atvira), kurios galima išskirti dvi šeimų grupes: planuojanti vadyba (atvira ir racionali sistema) ir partisipatyvi (dalyvaujanti) vadyba (atvira ir socialinė sistema).
Galiausiai P.Zakarevičius dalyvaujamąją vadybą priskiria sociopsichologinių vadybos teorijų srovei ir įvardija ją kaip partisipatyvinę teoriją.
Išsiaiškinome, kur sutinkamas terminas dalyvaujamoji vadyba, dabar reikia sužinoti, kokiems tikslams, kokioms problemoms spręsti tokia vadyba reikalinga.
Prof. Butkus pabrėžia kad „darbuotojų įtraukimas į valdymą smarkiai didina valdymo efektyvumą: atsiranda galimybės gerinti sprendimus, tobulėja organizacijos nariai“[2; 53p]. Vadovo interesai, siekiant darbuotojus paversti valdymo dalyviais: „ 1) stiprinti pavaldinių veiklos skatinimą; 2) universaliau nagrinėti problemą ir gauti daugiau galimų sprendimo variantų; 3) apsauga nuo neigiamos vadovo darbo įtakos asmenybei“[1; 119p], o darbuotojų interesai: „ 1) žiūrint iš eilinio organizacijos nario pozicijų, dalyvavimas organizacijos valdyme jam padeda geriau suvokti savo darbo prasmingumą, reikalingumą organizacijai, vartotojams, kitiems organizacijos nariams; 2) dalyvavimas organizacijos valdyme yra tam tikra papildoma žmogaus saugumo organizacijoje garantija; 3) morališkai kompensuoti nepatrauklaus darbo turinį“[1; 119p]. Taip pat profesorius...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 768 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (768 ž.)
Darbo duomenys
  • Personalo vadybos rašinys
  • 4 psl., (768 ž.)
  • Word failas 41 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt