Civilinio teisinio santykio objektas yra tai, į ką nukreiptos šio santykio turinį sudarančios subjektinė civilinė teisė ir pareiga. Tokie objektai gali būti: a) daiktai; b) pinigai; c) vertybiniai popieriai; d) kitas turtas bei turtinės teisės; e) veiksmai, pavyzdžiui, daikto pagaminimas ar taisymas, remontas, daiktų pervežimas ar kitokių paslaugų suteikimas ir kt; e) intelektinės veiklos rezultatai, pavyzdžiui, mokslo, literatūros ar meno kūriniai, moksliniai atradimai, išradimai, racionalizaciniai pasiūlymai; f) informacija; g) asmeninės neturtinės vertybės, kuriomis laikomos neturinčios materialinio turinio vertybės, neatskiriamai susijusios su asmenybe (piliečių bei juridinių asmenų garbė ir orumas).
Daiktai yra labiausiai paplitęs civilinės teisės objektas, kadangi dauguma civilinių teisinių santykių atsiranda būtent dėl daiktų. Savo darbe aptarsiu daiktus, kaip civilinės teisės objektus, jų rūšis.
Viena iš labiausiai paplitusių civilinės teiaės objektų rūšių yra daiktai. Reikia pripažinti, kad teisiniu požiūriu daiktai gali būti tiek gamtos, tiek žmogaus darbu sukurti dalykai. Neabejotina, kad anksčiau visi tokie daiktai galėjo būti panaudoti tam tikriems materialiems arba kultūriniams žmogaus poreikiams tenkinti.
Teisiniu požiūriu daiktais nebuvo laikomi materialaus pasaulio dalykai, egzistavę gamtoje, bet, esant nepakankamam mokslo ir technikos lygiui, negalėję būti panaudoti žmogaus poreikiams tenkinti.
Tačiau plėtojantis mokslui ir technikai, kartu kuriant naujus daiktus, galinčius tenkinti vis didėjančius žmogaus poreikius ir būti civilinės teisės objektu, kaip neišvengiama kol kas pasekmė atsirado ir kai kurie materialaus pasaulio dalykai, negalį tenkinti jokių materialių arba kultūrinių žmogaus poreikių. Tai pirmiausia įvairios kenksmingos atliekos, kurių negalima perdirbti ir kokiu nors būdu pritaikyti žmogaus poreikiams tenkinti.
Todėl reikėtų pripažinti, kad dabar teisiniu požiūriu, matyt, ne kiekvienas daiktas gali tenkinti tam tikrus materialius arba kultūrinius žmogaus poreikius.
Taigi tiksliausia būtų daiktus, kaip daiktinės teisės objektą, apibrėžti šitaip: daiktai - tai iš gamtos pasisavinti arba gamybos procese sukurti materialaus pasaulio dalykai. Daiktai gali patenkinti tam tikrus materialinius ar kultūrinius žmogaus poreikius.
Kadangi daiktai turi skirtingas fizines ir kitas savybes, Įvairi jų paskirtis ir ekonominė reikšmė. Reguliuojant daiktinius teisinius santykius...
Šį darbą sudaro 6705 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!