Lietuvos Respublikos konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę ir užtikrinus pagrindines asmens teise ir laisves, atsirado galimybė ir būtinumas sukurti daiktinės teisės institutą, kuris jau buvo plačiai žinomas pasaulinės teisės teorijai. Naujajame LR Civiliniame kodekse (patvirtintas 2000 liepos mėn.) daiktinei teisei kaip civilinės teisės šakai buvo paskirta netgi visa knyga. O tai rodo šios teisės svarbą žmonių gyvenime. Daiktinė teisė skirstoma į keletą šakų (tokių kaip nuosavybės teisė, turto patikėjimo teisė ir t.t.).
Daiktai yra bene svarbiausi daiktinės teisės objektai (tiesa kitose teisėse taip pat figūruoja daiktų sąvoka, tačiau ne taip ryškiai kaip daiktinėje), nes vis labiau vystantis žmonijai atsirado tokios sąvokos kaip nuosavybė ir turtas, kuriems reikėjo duoti kažkokį civilinį statusą, kad toji nuosavybė būtų saugi ir neliečiama. Taigi dabar daiktas yra materialiojo pasaulio dalykas, galintis patenkinti tam tikrus materialinius ar kultūrinius asmens poreikius. Be abejo daiktai, kaip civilinės teisės objektai yra skirstomi į daugelį grupių pagal turimas savybes ar paskirtį.
Detalesnius daiktų skirstymus aš pabandysiu aprašyti šiame referate, trumpai paliesdama ir nuosavybės teisę bei kitas daiktines teises, nes ir jose figūruoja daiktai ir jų įgaunamas statusas. Taip pat pakalbėsiu apie daiktų valdymą, registravimą bei iškylančias problemas susijusias su daiktų valdymu, taip pat kaip ir su registravimu.
Yra kelios civilinės teisės objektų rūšys - tai dokumentai, vertybiniai popieriai, asmeninės neturtinės teisės, pinigai bei svarbiausia iš visų rūšių - daiktai. Daiktus Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 4.1 straipsnis apibūdina kaip iš gamtos pasisavintus arba gamybos procese sukurtus materialaus pasaulio dalykus. Daiktai, kaip objektai figūruoja daugelyje civilinės teisės šakų, antai kaip daiktinėje teisėje ir jos dalyse - nuosavybės teisėje, turto patikėjimo teisėje ir t.t. Būtent dėl daiktų atsiranda daugelis civilinių teisinių santykių.
Skirtingi daiktai, be abejo, turi ir skirtingas fizines savybes, taip pat skiriasi jų paskirtis bei ekonominė reikšmė. Nevienodiems daiktams dažnai nustatomas ir nevienodas teisinis rėžimas. Būtent dėl šios priežasties daiktai ir klasifikuojami į...
Šį darbą sudaro 5511 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!