Visame pasaulyje yra skirtingų teisinių sistemų, kurių vienas iš svarbiausių skiriamųjų bruožų teisės šaltiniS. Vienaip ar kitaip nacionalinės teisės sistemos prisideda ir prie Lietuvos teisinės sistemos kūrymo .Šio referato darbo tema apima dvi: kontinentinės ir anglosaksų sistemos teisės šaltinius ir šių šaltinių santykį su civiline teise. Tam kad galėtume įsigilinti į šiuos teisės šaltinius reikia susipažinti su atskirų valstybių nacionaline teisės tradicija, nes pagal tai galima apibūdinti teisės sistemoms būdingus bruožus- teisės šaltinius. Norint atskleisti kažkokių reiškinių santykį, pirmiausiai reikia pažinti pačius reiškinius , todėl labai svarbu yra įsigilinti į kontinentinės ir anglosaksų teisės sitemas, kad galetumė jas susieti su savąja civiline teise. Tuo remiantis kontinentinės ir anglosaksų teisinės sistemos šalyse sėkmingai veikiančius civilinės teisės institutus galima adaptuoti į savo šalies teisės sistemą taip ją praturtinant, efektyvinant ir tuo pačiu išvengiant tam tikrų problemų, kurios gali kilti kuriant visiškai naujas civilines teisės normas.
Pasak A. Vaišvilos terminas „Teisės šaltinis“ turi dvejopą prasmę – teisinės minties šaltinis ir teisės normų šaltinis. „Teisinės minties šaltiniai – tai kodeksų, konkrečių įstatymų, papročių tekstai, teisės doktrinos, literatūros kūriniai, iš kurių gauname informacijos (žinių) apie juose suformuluotas, komentuotas tam tikros epochos ar šalies teisės normas ir jomis įkūnytas teisinio reguliavimo idėjas. Tuo tarpu teisės normų šaltinis – tai žmonių interesai ir tuos interesus teisės normomis paverčiančios teisėkūros procedūros“ . Kiti autoriai išskiria ir trečiąją prasmę teisės šaltinį formaliąja prasme, t. y. pačias privalomąsias teisės normas.
2.šaltinio atsiradimo pagrindus į:
a.sutartimi sukurtus teisės šaltinius, pvz.: tarptautinės sutartys;
b.valstybės valdingų nurodymų sukurtus teisės šaltinius, pvz.: teisės norminis aktas;
c.papročių sukurtus teisės šaltinius, pvz.: teisinis paprotys;
d.autoritetingų pareiškimų sukurtus teisės šaltinius, pvz.: teisės doktrina;
3.išraiškos formą į:
a.rašytinius teisės šaltinius, pvz.: precedentas;
b.nerašytinius teisės šaltinius, pvz.: teisės principas;
4.įtaką teisiniam reguliavimui į:
a.tiesioginius, pvz.:sutartys, precedentas;
b.netiesioginius, pvz.: teisės doktrina;
5.formalumo pobūdį į:
a.adresatui privalomus;
b.neprivalomus.
1.2. Civilinės teisės šaltinių rūšys
Lietuvos Respublikos teisinėje sistemoje vyrauja tokie civilinės teisės šaltiniai kaip teisės norminiai aktai, papročiai, teismų...
Šį darbą sudaro 2646 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!