Konspektai

Civilinės saugos teorija

9.4   (3 atsiliepimai)
Civilinės saugos teorija 1 puslapis
Civilinės saugos teorija 2 puslapis
Civilinės saugos teorija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

5.2 Savaiminis užsidegimas – reiškinys, kai medžiagos užsidega savaime, atsiradus degimo židiniui pačiose medžiagose dėl jose vykstančių biologinių, cheminių ar fizikinių procesų. (Medžiagos, užsidegančios sąveikoje su oru [durpės, tepaluoti skudurai], sąveikoje su vandeniu [šarminiai metalai], jungiantis vienai su kita [deguonis-mineral. tepalai, alyvos]).
5.3 Sprogimų priežastys: būtina tam tikra degiųjų dujų ar garų koncentracija; žemutinė ir aukštutinė ribinės medžiagų dulkių ore koncentracijos (sieros, miltų).
5.4 Degių dujų sprogimo koncentracija: acetileno – žemutinė 2,5%, aukštutinė 80%; propano – 2,10% ir 9,50%; acetono 2,25% ir 12,8%; benzino 0,76% ir 5,40%; žibalo 1,10% ir 7,0%; metano 5,0% ir 15,0%.
5.5 Degimo proceso esmė. Degimas – sudėtingas fizinis ir cheminis procesas, kurio metu vyksta greita medžiagų oksidacijos reakcija, išskirdama šviesą ir šilumą. Degimo procese oksidatorius yra deguonis, tačiau degimas gali vykti ir chloro, bromo ir kt. terpėse. Degimui reikalinga: degioji medž., oksidatorius, uždegimo šaltinis.
5.7 Būtinos gaisrų gesinimo priemonės: gesintuvai, smėlis, nedegus audeklas, priešgaisriniai skydai, vidaus priešgaisrinis vandentiekis.
5.8 Gesintuvai: Vandens: netinka gesinti veikiančius el. įrenginius; Putų: naudojami kietoms degiosioms medž. Ir degiems skysčiams; netinka veikiantiems el. įrenginams; Miltelių: tinka gesinti veikiančius el. įrenginius iki 1000V, šarminių metalų gaisrus, Veikimas: milteliai iš baliono išpurškiami suslėgtuoju oru iš nedidelių oro balionėlių, įtaisytų gesintuve arba tiesiog iš gesintuvo, sudarant jame slėgį; Dujų: žema temperatūra veikiant, patalpų vėdinimas po naudojimo; tinka gesinti veikiančius el. įrenginius iki 1000V, negadina daiktų. Veikimas: Gesintuvo blionas pripildomas skysto anglies dioksido. Gesinant šiais gesintuvais atidaromas paleidimo vožtuvas ir pro sifoną, ventilį, žarną ir difuzorių į gaisro židinį paleidžiamas skystas anglies dioksidas.
5.9 Gaisro sukeliami pavojai: 1)liepsna, 2)dūmai, 3)kiti degimo produktai, 4)statybinių konstrukcijų griuvimas, 5)sprogimas.
5.10 Evakuacija gaisro metu. Priverstinės evakuacijos pagrindinis ypatumas tas, kad kilus gaisrui jau pradinėje situacijoje žmogui gresia pavojus. Degančios medžiagos ir konstrukcijos išskiria šilumą ir nuodingąsias medžiagas, kurios pavojingos žmogaus sveikatai ir gyvybei. Dėl to evakuacijos procesas turi būti saugus ir baigtis per norminį laiką. Dėl...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5372 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (5372 ž.)
Darbo duomenys
  • Saugos konspektas
  • 3 psl., (5372 ž.)
  • Word failas 145 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt