C.Sauga-veikla, apimanti valstyb. Ir savivaldybių institucijų, visų ūkio subjektų, visuom. Organizac. Bei gyventojų pasirengimą ekstrimaliai situacijai, veiksmus jai susidarius ir padarinių šalinimą, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi,šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstr. Situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvauti piliečiams.
C. saugos ir gelbėjimo sistemos tikslas – paruošti visuomenę ekstremalioms situacijoms. Užtikrinti sklandų perėjimą nuo kasdienės veiklos prie veiklos ekstremalių situacijų metu bei sumažinti valstybės ekonominius nuostolius ekstremalių situacijų atvejais. Išsaugoti žmonių gyvybę, sveikatą, turtą bei aplinką. Skatinti visuomenės iniciatyvą šiose srityse ir stiprinti pasitikėjimą civilinės saugos ir gelbėjim sistemos veikla.
Civ. saugos ir gelbėjimo sistemos tikslai:1) sudaryti sąlygas valstybės institucijoms, ūkio subjektams ir gyventojams pereiti iš įprastų gyvenimo (darbo) sąlygų į ekstremalios situacijos padėtį patiriant kuo mažiausius nuostolius, išlaikyti rimtį, išsaugoti žmonių gyvybę, sveikatą, turtą, apsaugoti aplinką nuo ekstremalios situacijos poveikio;2) užtikrinti optimalų valstybės išteklių panaudojimą gyventojų saugumui užtikrinti, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, ekstremalių situacijų židiniams lokalizuoti bei jų padariniams šalinti;3) ruošti visuomenę praktiniams veiksmams ekstremalių situacijų atvejais, skatinti visuomenės iniciatyvą šiose srityse ir stiprinti pasitikėjimą civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos veikla.
Galimos ekstriamalios situacijos Lietuvoje. Ekstremali situacija - padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius.
Galimos ekstremalios situacijos: 1. Staigios stichinės nelaimės (atsitinka žmonėms apie jas nežinant. Dažnai jos būna lokalios, bet gali apimti ir didesnes teritorijas). 2. Ilgalaikės stichinės nelaimės (trunka mėnesius, metus ar dešimtmečius. Jas sukelia ir gamtos jėgos ir žmogaus gamtos padariniai). 3. Staigios žmogaus sukeltos nelaimės (Būna tokios: ekologinės katastrofos, socialinių neramumų padariniai – pilietiniai karai).
1. Avarijos ir katastrofos. Avarija – netikėtas technikos gedimas, susijęs su dideliais nuostoliais. Jos metu lūžta griūva statiniai, nutrūksta vamzdynai, suyra įrenginiai, išsiveržia nuodingosios medžiagos. Skiriami 4 avarijų lygmenis: 1. Avarinė situacija...
Šį darbą sudaro 6327 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!