1. Fizikinės savybės: Švarus(grynas) vanduo yra bespalvis(plonas sluoksnis) arba melsvai žalias (storas sluoksnis). Jis neturi nei kvapo nei skonio.
Reakcija su metalais: Šarminiai metalai gan audringai reaguoja su vandeniu. Litis silpniausiai iš jų. Natris kiek audringiau. Kalis reaguodamas su vandeniu net užsidega. Cezio įdėjimas į vandenį gali baigtis sprogimu. 2Li + 2H2O → 2LiOH + H2 Šarminiai žemės metalai reaguoja su vandeniu sunkiau. Ca + 2H2O → Ca(OH)2 + H2 Dar mažiau aktyvūs metalai gali reaguoti tik su karštais vandens garais. Tokie chemiškai neaktyvūs metalai kaip Auksas su vandeniu praktiškai nereaguoja.
3. Vandens disociacija: Deguoniui trūksta dviejų elektronų išoriniame sluoksnyje; vandenilis yra be vieno elektrono. Pasidalindami elektronus du vandeniliai ir deguonis užpildo išorinius sluoksnius. Kiekviena vandens molekulė gali būti apsupta keturių kitų. Vienos H2O molekulės deguonies atomas gali pritraukti kitos molekulės vandenilio atomą: taip atsiranda vandenilinė jungtis ir padidėja bendra jungties energija. Todėl vandens molekulės yra asocijuotos.
4. Ph: Vandens (arba tirpalo) rūgštingumas nusakomas vandenilio rodikliu pH. Kuo rūgštingesnis tirpalas – tuo mažesnis pH. Neutraliuose tirpaluose pH = 7, rūgščiuose – pH < 7, šarminiuose – pH >7.
• iki 1,5 mekv.mmol/l (0,75mmol/l) – labai minkštas;
• 1,5-3 mekv.mmol/l (0,75-1,5mmol/l) – minkštas;
• 3-5,4 mekv.mmol/l (1,5-2,7 mmol/l) – vidutiniu;
• 5,4-10,7 mekv.mmol/l (2,7-5,35 mmol/l) – kietu;
• didesnis kaip 10,7 mekv.mmol/l (5,35 mmol/l) – labai kietu.
Vandens minkštinimas- tai dalinis arba visiškas kalcio ir magnio jonų pašalinimas iš vandens. Minkštinti vandenį galima trimis metodais: terminiu, cheminiu ir jonitiniu. Terminiu metodu(virinant) šalinamas tik karbonatinis(laikinasis) vandens kietumas. Virinant vandenį, kalcio ir magnio hidrokarbonata skyla, o susidarę karbonatai iškrenta nuosėdomis: Ca(HCO3)2=CaCO3↓ +CO2↑+ H2O Cheminiu būdu šalinamas karbonatinis ir pastovusis vandens kietumas. Tam naudojamos medžiagos, kurios sudaro netirpius kalcio ir magnio jiunginius. Gesintos kalkės šalina tik karbonatinį vandens kietumą: Ca(HCO3)2+Ca(OH)2=2CaCO3↓+2H2O . Bendram vandens kietumo šalinimui naudojama Na2CO3, Na3PO4, NaOH, Ca(OH)2, Na2(CO)3: CaCl2+Na2CO3= CaCO3↓2NaCl .
Jonitinis būdas. Jonitai- tai kietos, netirpios vandenyje gamtinės arba sintetinės...
Šį darbą sudaro 3148 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!