Konspektai

Detali chemijos teorija

10   (1 atsiliepimai)
Detali chemijos teorija 1 puslapis
Detali chemijos teorija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

gliukozės rezorbcija, jos panaudojimo keliai organizme.Po valgio labai padidėja gliuk kiekis kr, su kr ji patenka į kepenis, čia ją panaudoja kepenų ląst ferment sist, jų aktyvumą reg horm. Kai gliuk kiekis yra didesnis organiz už visas fiziologines normas tai vadinamo hiperglikemija. Gliuk-svarbus organizmo monosach, ji panaudojama kaip energ medž, jos perteklius kaupiamas kaip glikogenas. Ji yra universali organizmo ląst. Laisva energ sukaupta jos ląstelėje yra išskiriama jos skaidymo metu. Dalis energ kaupiama ATP, kita dalis išskaidoma kaip šiluma. Audiniuose ji gali būti suskaidoma visiškai ar iš dalies. Visiškai suskilus išsiskiria CO2 ir H2O, o iš dalies- pieno r.glikozė visiškai suskaidoma tik tada kai aud gerai aprūpinami deguonimi. Jei aud nepakankamai aprūpinami deguonimi tai gliuk skaidomi iki laktato. Pirmasis gliukozės skaidymo ciklas vad glik. Tai vienintelė ferment sist, skaidanti gliuk anaerob sąl. Aerobinėmis sąl po glik susidarę junginiai skaidomi mitochondrijose kur sukaupti katabolizmo kelių fer (TKRciklas ir piruvatdehidrogenazė glikolizė, jos rjos Glik skirstoma į 2 stadijas.1stadijos prod fosfotriozės.Čia energ nėra išskiriama, bet panaud fruktozės-1,6-difosfatui gaminti. Pirmos glik stadijos metu heksozių C atomų grandi verčiamos 3-fosfoglicerolio aldehidu.2glik stadija jungia 3-fosfoglicerolio aldehido virsmų iki piruvato r/jas. Čia vyksta glikolizinė oksidacija-redukcija. Jos metu susidaro 4 ATP molekulės bei redukuotas NADH. 1gliuk aktyvinimas.Vos tik patekus į ląst gliuk fosforilinama veikiant heksokinazei (1) reakcija yra negįžtamoji nes jos metu prarandama išsiskyrusi energ.2Gliukozės-6-fosfatas virsta izomeru-fruktozės-6-fosfatu, veikiant gliukozės-6-fosfato izomerazei (2). Šios izomerizacijos metu aldozė, t.y piranozinės struktūros hliukozės-6-fosfatas, virsta ketoze-furanozinės struktūros fruktozės-6-fosfatu. Ši rja yra grįžtamoji.3Fruktozės-6-fosfato fosforilinimas, veikiant fosfofruktokinazei (3). Ši rja yra negrįžtamoji, nes panaud ATP.4Fruktozės-1,6-difosfato skilimas į 2 fosfotriozes. Dėl gretimų neigiamo krūvio fosfato gr fruktozės-1,6-difosfatas yra nepatvarus jungi ir veikiant fer aldolazei skyla (4)pusiausvyra palankesnė fruktozės-1,6-difosfatui susidaryti, bet ne skilti.5Dihidroksiacetono fosfato izomerizacija. pusiausvyra nepastovi, vos tik 5 proc dihidroksiacetono fosfato virsta 3-fosfoglicerolio aldehidu (5). (6).7Tai yra 1 substratinio fosforilinimo rja. 1,3-difosfogliceratas yra makroenerginis jung,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5028 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (5028 ž.)
Darbo duomenys
  • Chemijos konspektas
  • 2 psl., (5028 ž.)
  • Word failas 107 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt