A.Liesytė
I. Dirgėlienė
Klaipėda, 2006
koordinacinio centro nariai, jų teisės ir pareigos......................................................
koordinacinio centro struktūra ir valdymas.......................................
3. Šilalės rajono kaimo bendruomenių koordinacionis centrAS veikla..........................................
renginiai, kultūrinės, tradicinės šventės....................................
4. IŠVADOS…………...………………………………………………….......................................14 LITERATŪRA……………………………………………………………………...........................15
ĮVADAS
Gyvename penkiolika atkurtos neprikausomos Lietuvos valstybės metų. Tačiau ir šiandien mūsų valstybė gyvena be aiškesnės Lietuvos kaimo plėtros vizijos. Nacionalinės žemės ūkio ir kaimo plėtros strategijos įgyvendinimas mažai palengvina kaimo žmonių gyvenimą. Vienas iš pagrindinių daugelio kaimo gyventojų pajamų šaltinių tebėra socialinės pašalpos. Miesto gyventojai vis dar įsivaizduoja, kad išlaiko kaimą. Per paskutinį dvidešimtmetį akivaizdūs tapo kaimo ir miesto skirtumai, kurie kasmet vis didėja. Tebėra reali grėsmė, kad ilgainiui Lietuvos kaimai ir kaimeliai nueis užmarštin su savo papročiais, tradicijomis bei kitu materialiu ir nematerialiu kultūros paveldu.
Kaimo bendruomenės dažniausiai savo veiklai pasirenka nevyriausybinės organizacijos teisinį statusą, kad apjungus jėgas, būtų lengviau siekti gerovės, atstovauti bendrus interesus ir t.t. Jos dažniausiai užsiima kultūrine, socialine, švietėjiška veikla, kaimo infrastruktūros gerinimu. Bendruomenių socialinės veiklos prioritetas - padėti mažiau aktyviems bei sunkiau besiverčiantiems bendruomenių nariams.
Dabartiniu metu Lietuvoje kaimo bendruomeninis judėjimas įgauna vis didesnį pagreitį, kuriasi kaimo bendruomenių centrai, kurie jungiasi į rajoninius, regioninius ir nacionalinius tinklus. Kaimo gyventojus vis labiau domina bendra jų gyvenimo kokybė, t.y. sveikatos, saugumo asmeninio tobulėjimo, laisvalaikio organizavimo ir kiti svarbūs klausimai. Per įvairius mokymus ir susitikimus su bendruomenių nariais bei jų lyderiais paaiškėja, kad bendruomenėms trūksta teorinių ir praktinių žinių, kaip prisitaikyti prie dinamiškai besikeičiančios aplinkos, kaip kurti savo bendruomenės organizacijų strategijas ir jas įgyvendinti.
Darbo tikslas – susipažinti su kaimo plėtros, kaimo bendruomenių plėtros teoriniais pagrindais ir jų praktiniu pritaikymu atsižvelgiant į naujas kaimo plėtros galimybes bei atskirų
Uždaviniai:
1.
1. Pristatyti Šilalės rajono kaimo bendruomenių koordinacinio centro veiklą.
KAIMO BENDRUOMENĖS SAMPRATA
Bendruomenė tai:
• kolektyvinio žmonių bendravimo forma;
• gamybiniais ir kitais santykiais susijęs gyvenimas, kolektyvas;
• tarpusavio sąveika,sudėtingi, įvairialypiai žmonių kontaktai,atsirandantys iš
• bendros veiklos poreikių. Ji apima keitimąsi informacija, bendros sąveikų
strategijos parengimą kito žmogaus suvokimą ir supratimą;
• tai žmonių grupė, susibūrusi pagal...
Šį darbą sudaro 4475 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!