Konspektai

Bendruomenės socialinė veikla, samprata

9.4   (2 atsiliepimai)
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 1 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 2 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 3 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 4 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 5 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 6 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 7 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 8 puslapis
Bendruomenės socialinė veikla, samprata 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Bendruomenės samprata. Terminai ir sąvokos. Bendruomenių tipai. Bendruomenės socialinė veikla kaip socialinio darbo metodas. Socialinio darbo metodų -individualaus socialinio darbo, darbo su grupe ir bendruomene- skirtumai ir jų santykis.
Bendruomenės samprata. Pasitenkinimas gyvenimu priklauso nuo įvairių poreikių tenkinimo. Poreikių tenkinimas dažnai priklauso ne tik nuo mūsų pačių, bet ir nuo aplinkinių, nuo visos visuomenės ir vietinės bendruomenės. Tarp veiksnių, įtakojančių gyvenimo kokybę bendruomenė užima ypatingai svarbią vietą .
Bendruomene laikoma - tai tam tikroje teritorijoje gyvenantys žmonės su jų tarpusavio ryšiais ir žmonių poreikius tenkinančiomis institucijomis.
Bendruomenė - kompleksinė sąveika - apimanti ir teritoriją, ir tos teritorijos žmones ir institucijas bei sąveiką tarp žmonių ir struktūrų.
Bendruomenė – tam tikra kolektyvinė veikla, gamybiniais ir kitais santykiais susijęs gyvenimas uždaroje grupėje (dabartinis lietuvių kalbos žodynas) .
Bendruomenė – kolektyvinio bendravimo forma, siekiant benro tikslo. (sociologijos žodynas).
Žmonių grupė, daugiau ar mažiau susijusi teritoriniu ir socialiniu atžvilgiu, vienijama bendrų interesų bei tikslų (socialinių terminų žodynas).
Amerikiečių mokslininke G. Hillery įvairiuose šaltiniuose aptiko daugiau kaip 90 skirtingų bendruomenės apibrėžimų.
Pastaruoju metu mokslininkai nesistengia tiksliai suformuluoti bendruomenės apibrėžimo, o apsiriboja tuo, kad svarbiausi bendruomenės elementai yra žmonės, su savo interesais ir poreikiais, teritorija ir sąveika, bendravimas tarp tų žmonių.
Terminai bei sąvokos: Lietuvių kalboje yra bent 3 terminai, kilę iš žodžio ‘’bendras”, jie dažniausiai vartojami kaip sinonimai. Tai bendrija, bendrovė, bendruomenė. Literatūroje galima aptikti ir tokių sąvokų, kaip teritorinė bendrija, socialinė bendrija. Termino neapibrėžtumas lemia jo netikslų vartojimą. Koks gi yra skirtumas tarp termino bendrija ir bendruomenė? Terminas bendrija yra plačiai naudojamas biologijoje, apibrėžti tam tikroje teritorijoje gyvenančių augalų ir gyvūnų visumą. Šis terminas naudojamas plačiai ir sociologijoje, kai turima omenyje konkrečioje teritorijoje gyvenenčių žmonių populiaciją. Terminas bendrovė yra iš ekonomikos srities ir reiškia žmonių grupę, apsijungiančią gaminti kokius nors produktus ar teikti paslaugas. (akcinė bendrovė, žemės ūkio bendrovė)
Terminas bendruomenė naudojamas socialiniuose moksluose, akcentuojant kolektyvinį žmonių bendravimą. Bendruomenės turi labiau išreikštą tikslą, kuris...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3079 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (3079 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinio darbo konspektas
  • 9 psl., (3079 ž.)
  • Word failas 101 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt