Uždaviniai

Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas

9.2   (2 atsiliepimai)
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 1 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 2 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 3 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 4 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 5 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 6 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 7 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 8 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 9 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 10 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 11 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 12 puslapis
Baudžiamosios teisės bendroji dalies savarankiškas darbas 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Darbo teise.
Ištrauka

16-metis B. buvo pastebėtas namo gyventojų vagiant konservuotus produktus iš rūsių. Ikiteisminio tyrimo pareigūnų apklaustas paauglys prisipažino, kad išlaužius duris apvogė 3 rūsius. Pavogtų daiktų vertė – 130 Lt.
Norint išspręsti pateiktą uždavinį, reikia išsiaiškinti, kokią nusikalstamą veiką galima pripažinti mažareikšme, bei kokiais atvejais nepilnametis asmuo gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, išanalizuoti šio nusikaltimo sudėtį.
Spręsdama šį uždavinį rėmiausi LR baudžiamojo kodekso komentaru, Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau LR BK) normomis, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijų nutartimis, teismų praktikos apibendrinimais ir apžvalgomis, taip pat teorine bei periodine medžiaga.
Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumus reglamentuoja LR BK XI skyriaus 80-84 straipsniai, o iš uždavinio sąlygos matyti, kad nusikalstamų veikų padarymo metu kaltinamasis B. buvo nepilnametis.
LR BK 13str. nustato asmens amžių, nuo kuriuo asmuo gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Pagal šį kodeksą atsako asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję šešiolika metų, o šio straipsnio 2 dalyje numatytais atvejais – keturiolika metų1.
LR BK 37str.numato, kad padaręs nusikaltimą asmuo gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu dėl padarytos žalos dydžio, nusikaltimo dalyko ar kitų nusikaltimo požymių ypatumų veika pripažįstama mažareikšme. Taigi pagal šį BK straipsnį kaltininkas gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jei jo padarytoje veikoje yra visi konkretaus nusikaltimo sudėties požymiai, tačiau, šie požymiai (ar kai kurie iš jų) egzistuoja tik formaliai. Vadinasi, pagal baudžiamąjį įstatymą sprendžiant, ar kaltininko veika yra mažareikšmė, esminę reikšmę turi ne nukentėjusiojo veiksmų (net ir neteisėtų) pobūdis, jų sukelti padariniai, bet kaltininko veika, šios veikos padarymo būdas, jos padariniai ir, svarbiausia, kėsinimosi objekto (kuriuo šiame uždavinyje yra svetimo turto pagrobimas) vertybė.
Įstatymų leidėjas baudžiamajame įstatyme nurodo nusikaltimų (jų kategorijos), kuriuos padarius, negali būti sprendžiama, ar jie nėra mažareikšmiai. Teismų praktikoje įtvirtinta pozicija, kad BK 37 straipsnis negali būti taikomas, jei padarytas sunkus ar labai sunkus nusikaltimas, arba nusikaltimas, siekiant sutrikdyti (ar sutrikdęs) kito asmens sveikatą2...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3848 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3848 ž.)
Darbo duomenys
  • Baudžiamosios teisės uždavinys
  • 13 psl., (3848 ž.)
  • Word failas 128 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį uždavinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt