Bausmės ištakos yra senos, nes ji egzistuoja nuo seniausių laikų. Ji egzistuoja ir šiandien visame pasaulyje. Ją galima įvardinti kaip auklėjamąją priemonę, tačiau ne tik taip.
Lietuvoje bausmių skyrimą reglamentuoja Baudžiamasis kodeksas. Ji yra skiriama įgyvendinti keletą tarpusavyje susijusių tikslų, t. y. kaip atpildas, auklėjamoji priemonė bei apsaugojimas aplinkinių žmonių nuo nusikaltimų.
Atsižvelgiant į tai galima teigti, kad bausmė nėra vien tik atpildas žmogui darančiam nusikaltimus, arba tai nėra vien tik apsisaugojimas nuo didesnio nusikaltimų skaičiaus. Kaip jau yra minėta, kad ji apima daugiau tikslų.
Bausmė gali būti skiriama tik remiantis tam tikrais teisės aktais. Jos skyrimą galima vadinti tokiu procesu, kai teismas parenka konkrečią baudžiamajame įstatyme numatytą prievartos priemonę asmeniui pripažintam kaltu nusikalstamos veikos padarymu.
Šio referato tikslas supažindinti su baudžiamosios teisės sąvoka bei bausmės vaidmenį, rūšis šioje teisėje.
c) kaip mokslo sritis.
Žmonių ar valstybės interesams apginti baudžiamaisiais įstatymais ar kitomis normomis yra nustatomas draudžiamų veikų ratas. Asmuo, savo veiksmais pažeisdamas vieną ar kelis nustatytus draudimus, padaro žalą teisės saugomiems gėriams – t. y. nusikaltimą. Suprantama, kad dėl to neišvengiama teisinė pasekmė – bausmė. Taigi nusikaltimas ir bausmė – tai tos dvi pagrindinės kategorijos, kurių pagrindu formuojama visa teisės šaka – baudžiamoji teisė.
Atsižvelgiant į tai, kuriam iš šių dviejų elementų atiduodama pirmenybė, baudžiamosios teisės sąvoka gali būti konstruojama dvejopai. Jeigu į pirmą vietą iškeliamas nusikaltimas, tai bausmė bus logiška jo pasekmė. Tačiau svarbiausiu gali būti laikoma nubaudimas už padarytą nusikaltimą. Tuomet nubaudimo pagrindas yra nusikaltimo padarymas. Iš čia dvejopai ir kildinama šios teisės šakos sąvoka: jus poenale arba jus criminale, Strafrecht arba Kriminalrecht, Penal Law arba Criminal Law.
Baudžiamoji teisė, kuri numato, kokios veikos yra draudžiamos ir kokios taikomos bausmės už nusikaltimų padarymą, paprastai vadinama materialiąja teise, skirtingai nuo baudžiamojo proceso ir bausmių vykdymo teisės, kurios laikomos formaliosiomis teisės šakomis.
Šiuolaikinė baudžiamoji teisė nebeišsitenka tradiciniuose rėmuose „nusikaltimas – bausmė“, o reglamentuoja kitus, su nusikalstamomis veikomis susijusius...
Šį darbą sudaro 3118 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!