Referatai

Autizmas vaikuose

10   (1 atsiliepimai)
Autizmas vaikuose 1 puslapis
Autizmas vaikuose 2 puslapis
Autizmas vaikuose 3 puslapis
Autizmas vaikuose 4 puslapis
Autizmas vaikuose 5 puslapis
Autizmas vaikuose 6 puslapis
Autizmas vaikuose 7 puslapis
Autizmas vaikuose 8 puslapis
Autizmas vaikuose 9 puslapis
Autizmas vaikuose 10 puslapis
Autizmas vaikuose 11 puslapis
Autizmas vaikuose 12 puslapis
Autizmas vaikuose 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Autizmą, kaip tam tikrą sutrikimą pirmą kartą aprašė Amerikoje Leo Kanner 1943m. Buvo pažymima, kad tai įvairiapusis raidos sutrikimas, kuriam būdingi sutrikimai visose trijose šio sutrikimo simptomų grupėse ( socialumas, kalba, stereotipinis elgesys). Kaip taisyklė jis pasireiškia iki 3 metų amžiaus. Praktiškai pradedama diagnozuoti nuo 18 mėnesių. Pagal jo pasireiškimo laiką yra skiriamos dvi rūšys – ankstyvasis ( simptomai reiškiasi jau nuo pat gimimo) ir vėlyvasis – simptomai pasireiškia nuo pusantrų iki 3 metų amžiaus. Autizmas – retokas sutrikimas, maždaug iš 10 tūkst. vaikų 4-5 pasižymi autizmo sindromu. Sutrikimas būdingesnis berniukams. Tik kas trečias ar ketvirtas autistas yra mergaitės.
Autizmas – tai vystymosi sutrikimas, priskiriamas kalbos ir komunikacijos sutrikimų grupei, taip pat gali būti priskiriamas emocijų ir elgesio (psichosocialinės adaptacijos) sutrikimams, paslaptingas vaiko raidos sutrikimas, lemiantis nepakankamą socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio išsivystymą. Autizmu sergantiems vaikams bet kokia socialinė situacija sukelia labai daug sunkumų. Autizmo paliesti vaikai sunkiai užmezga ryšį su kitais žmonėmis, visiškai negali prisitaikyti prie permainų ir nesugeba adekvačiai reaguoti į išorinį pasaulį. Kartais jiems kyla pykčio, agresijos priepuoliai, jie gali imti save žaloti. ( „ Lietuvos rytas, 2005, Nr. 60).
Autizmo sąvoką įvairūs autoriai apibūdina skirtingai. R. Ivoškuvienės ir R. Balčiūnaitės knygoje „ autistiškų vaikų ugdymas“ ( 2002), autizmas apibūdinamas, kaip sudėtingas raidos sutrikimas, pasireiškiantis socialinės sąveikos, verbalinio ir neverbalinio bendravimo, vaizduotės, interesų ir panašūs nenormalumai. Knygoje „ Specialiųjų poreikių vaikai“ ( 1998) autizmas – tai sutrikimas, pasireiškiantis uždarumu savyje, nutolimu nuo realaus pasaulio. „ Vaikų autizmas vienas sunkiausių sutrikimų, su kuriais susiduria vaikų psichiatrai“. ( „ Medicina“, 2002, 38 / 4).
Aš šią temą pasirinkau, nes ji yra apie dar iki galo neištirtą ligą, įdomu sužinoti apie tokių vaikų sutrikimus.
Literatūros ir vaikų anamnezių analizė leidžia išskirti ir diagnozuoti autizmą, remiantis keliais kriterijais: negalios pastebėjimo laikas (tarptautiniame autizmo apibrėžime akcentuojama, kad autizmo sindromas išryškėja iki 30-tojo vaiko gyvenimo mėnesio), regimojo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4900 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas.2
 • Autizmo sindromo požymiai, autizmo priežastys3
 • Autizmo simptomatika, vaikų pasižyminčių autizmo sindromu ugdymas..4
 • Autistiškų ir normalios raidos vaikų ikikalbinio ir kalbinio periodo komunikacijos ir kalbos plėtotės lyginimas.11
 • Išvados.12
 • Literatūra13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (4900 ž.)
Darbo duomenys
 • Asmenybių psichologijos referatas
 • 13 psl., (4900 ž.)
 • Word failas 136 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt