Iš Platono mokinių išsiskyrė genialiai talentingas mąstytojas Aristotelis. Nedaug pasaulyje yra mąstytojų, šlove prilygstančių šiam filosofui. Viduramžiais jis tapo mokytumo simboliu. Net jo vardo neminėdavo, tiesiog rašydavo “Filosofas”, ir visiems buvo aišku, kad tai – Aristotelis. Svarstydami teorines problemas, juo rėmėsi įvairiausių krypčių mąstytojai: scholastai, įrodinėjantys dievo buvimą, ir laisvamaniai, grindžiantys deizmą ir panteizmą. Vėlyvaisiais viduramžiais Aristotelio vardu buvo ypač spekuliuojama. Filosofui buvo priskiriami teiginiai, kurių jis niekad neskelbė. Jį dažniausiai cituodavo pagal antrinius šaltinius.
Mąstytojas gimė neramiais 384 metais pr. m. e. Stagyre. Jo gimtajame mieste, kurį įkūrė graikų kolonistai, dominavo joniečių kultūra. Stagyrą nuolat puolė persai ir makedoniečiai. Tačiau dar vaikystėje Aristotelis atsidūrė Makedonijoje, kur jo tėvas Nikomachas buvo karaliaus Aminto II rūmų gydytojas. Aristortelis augo kartu su būsimuoju makedonijos karaliumi Pilypu II. Būdamas filosofas, sulaukęs septyniolikos metų, atvyko į Atėnus ir įstojo į Platono Akademiją..
Aristoteliui besimokant Akademijoje, Pilypas II plėtė savo valdas. Jis siekė užkariauti Graikiją.
Tada, kai graikams grėsė pavojus, Aristotelis nuodugniai studijavo filosofiją. Mąstytojas iš pradžių sekė Platonu, tačiau pamažu jame budo mintis susisteminti egzistavusius mokslus, tyrinėti atskirų mokslo disciplinų ryšius. Tada Aristotelis ir parašė pirmuosius savo darbus “Apie sielą” ir “Protreptikas”.
Atėnuose Aristotelis praleido 20 metų. 347 m. pr. M. e. mąstytoją sukrėtė du skaudūs įvykiai: mirė Platonas, o Pilypas II užgrobė Stagyrą. Po Platono mirties Aristotelis paliko Akademiją, nes čia jis per savo ironiją, griežtą logiką, nenuginčijamą talentą išsiskyrė iš kitų Akademijos narių ir turėjo daug priešų. Tik Platonas siejo mąstytoją su Akademija. Po jo mirties Aristotelis su artimiausiu draugu Ksenokratu išvyko iš Atėnų.
Bičiuliai nukeliavo į Mažąją Aziją ir apsistojo Atarnėjoje. iš miestą valdė buvęs Akademijos narys Hermijas – labai tragiška ir prieštaringa asmenybė. Platonas vylėsi jį išugdyti išmintingu valdovu. Tapęs valstybės veikėju, Hermijas liko ištikimas savo mokytojo idėjoms. Atarnėjoje Aristotelis išgyveno trejus metus ir čia vedė Hermijo giminaitę Pitiją. Vėliau kare su persų vasalais Hermijas...
Šį darbą sudaro 2794 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!