Adventas (lotynų k. žodis adventus – atėjimas) - paskutinis krikščionių liturginių metų laikotarpis, kuris prasideda šv. Andriejaus dieną (lapkričio 30 d.) ir baigiasi gruodžio 25 dieną, per Kalėdas. Adventas trunka keturias savaites. Tai ruošimasis Kristaus atėjimui į šį pasaulį.
Adventas – rimties ir susikaupimo metas. Tai dvasinio apsivalymo ir pasirengimo šventei laikas. Šiuo laiku pagausėja įvairių draudimų, tikėjimų ir burtų. Atsisakoma linksmų pramogų. Adventas kupinas paslaptingumo. Tikėta, kad vidurnaktį visur slankioja dvasios, kurios gali pakenkti žmonėms. Nedirbta sunkių darbų, ilgai nevakarodavo, pagal advento orus spėdavo ateinančių metų derlių. Laikydavosi pasninko.
Advento metu buvo žaidžiami ramesni žaidimai, dainuojamos adventinės dainos. Pagrindinė dainų ir žaidimų tema buvo vedybos. Adventas buvo vedybų planavimo sezonas, todėl netekėjusios merginos įvairiais burtai būrėsi sau šeimyninę ateitį. Tuo tarpu žemdirbiai negalėdami dirbti sunkių darbų stebėdavo gamtos reiškinius, kurie buvo kaip veidrodis atspindintis būsimą derlių.
Rašto darbo tikslas – supažindinti su lietuviškais advento papročiais.
Rašto darbo uždavinys - konkrečiai supažindinti su advento papročiais.
Istoriografija. Rašant darbą naudojausi J. Kudirkos knyga ,,Lietuviškos Kūčios ir Kalėdos“1. Autorius detaliai aprašo advento papročius. Šioje knygoje yra medžiagos ir apie draudimus, burtus, spėjimus ir apie adventines dainas, žaidimus, rarotas ir turgus. Nemažai vietos skiria dainoms ir žaidimams. Kita knyga, tai ,,Atvažiuoja Kalėdos“2. Čia trumpai buvo apžvelgti advento papročiai. Tačiau buvo pateikti advento burtai ir spėjimai pagal orus. S. Gutauto ,,Lietuvių liaudies kalendoriuje“3, A. Žarskaus ,, Kalėdinis virsmas: Adventas, Kūčios, Kalėdos“4, P. Dundulienės ,,Lietuvių šventės: tradicijos, papročiai, apeigos“5, A. Tamošiūnienės ,,Kalendorinės šventės“6 ir S. Kisielienės ,,Lietuvių kalendorinės šventės“7 trumpai paminėti ir aptarti papročiai, vyravę Lietuvos kaimuose. Patys populiariausi yra išanalizuoti.
Advento metas apimtas įvairiais draudimai, kurie apriboja ne tik ūkinę žmogaus veiklą, bet ir dvasinį gyvenimą. Šiuo laiku pasninkaujama. Buvo laikytasi sauso - griežto arba paprasto - mažiau griežto pasninko. Buvo pasninkaujama keturias savaites, tris kartus per savaitę – trečiadienį, penktadienį ir šeštadienį. Valgomas augalinis maistas, žuvies ir grybų valgiai....
Šį darbą sudaro 2791 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!