Potemės

Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (V. Mykolaitis-Putinas, M. Katiliškis)

10   (1 atsiliepimai)
Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (V. Mykolaitis-Putinas, M. Katiliškis) 1 puslapis
Žmogaus ir gamtos ryšys lietuvių literatūroje (V. Mykolaitis-Putinas, M. Katiliškis) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Darbo tema
Gamtos ir žmogaus ryšys.
Ištrauka

Liaudies išmintis byloja, kad gamta yra geriausias gražaus gyvenimo pavyzdys. Gal todėl nuo seniausių laikų gamta žmogaus gyvenime viena didžiausių vertybių, kurią žmonės puoselėja ir bando prisijaukinti. Kad gamta ir žmogus yra kaip vienas neišskiriamas dalykas, kalba ir prancūzų filosofas Blezas Paskalis: „Kas yra žmogus gamtoje?“ – klausia mąstytojas. Ir tuoj pat atsako: ,,Niekas prieš begalybę, viskas prieš nieką, centras tarp visko ir nieko.“ Todėl šiandien norėčiau pakalbėti, kaip žmogaus ir gamtos ryšį atskleidžia lietuvių rašytojai Vincas Mykolaitis-Putinas savo psichologiniame romane ,,Altorių šešėly” bei Marius Katiliškis romane ,,Miškais ateina ruduo“.
Iš vaikystės iškylantys gamtos vaizdai gali padaryti didelį įspūdį ir tapti mūza įkvėpimo ieškančiam menininkui. Kiekvieną žmogų, giliai mąstantį ir ieškantį atsakymo į jam pačiam svarbius klausimus, dažnai aplanko kažkada matytos gamtos vizijos, kurios turi stiprų ryšį su juo pačiu. Puikiai žmogaus ir gamtos ryšį atskleidžia XX amžiaus pradžios lietuvių prozininkas Vincas Mykolaitis-Putinas savo psichologiniame romane ,,Altorių šešėly”. Pats autorius ne kartą yra sakęs, kad vienu iš didžiausių įkvėpimo šaltinių jam buvo vaikystėje dažnai regėtas tėviškės kalnelis šiandien dar vadinamas Aušrakalniu. Būtent vaizdai, atsivėrę nuo šios vietos, tapo pagrindiniu autoriaus įkvėpimo šaltiniu rašant romaną „Altorių šešėly“. Būsimasis poetas, rašytojas savo prigimtoje aplinkoje buvo didžiai gaubiamas gamtos ir intensyviai į ją reagavo. Gamtos gražumas, gausumas Putino vaikystėje kontrastavo su tėvų griežtumu, nekalbumu ir motinos rūpestingumu. Romano ,,Altorių šešėly“ pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris labai ilgai ėjo dvigubu kunigo ir poeto keliu, bet palaipsniui suprato, kad šių dviejų kelių jis niekaip negali suderinti. Kankinamas vidinių konfliktų, Vasaris paguodos ieškojo jį supančioje gamtoje – būtent ji įkvėpdavo jaunąjį klieriką kūrybai, kurios prigimtinė galia pasireiškė dideliu jautrumu, įsigyvenimu, vaizduote. Vasaris buvo kūrybiškos prigimties žmogus, todėl pasaulyje jis skyrė daugiau spalvų ir atspalvių, įdėmiau žvelgė į save ir aplinką. Romane žmogaus ryšys su gamta puikiausiai atsiskleidžia tada, kai Liudas Vasaris pirmąjį kartą keliavo namo iš seminarijos -...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 852 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (852 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (852 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt