Potemės

Žmogaus dvasinė stiprybė ribinėse situacijose lietuvių literatūroje (V. Krėvė, B. Sruoga)

9.4   (3 atsiliepimai)
Žmogaus dvasinė stiprybė ribinėse situacijose lietuvių literatūroje (V. Krėvė, B. Sruoga) 1 puslapis
Žmogaus dvasinė stiprybė ribinėse situacijose lietuvių literatūroje (V. Krėvė, B. Sruoga) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Neretai žmogus, atsidūręs ribinėje situacijoje, priima skaudžius, sunkius, dažnai neteisingus sprendimus. Dažniausiai tuo metu žmogus nemąsto racionaliai. Garsus XX amžiaus pirmosios pusės kūrėjas, lietuvių literatūros klasikas Vincas Krėvė- Mickevičius tragiškoje dramoje "Skirgaila" stengėsi pavaizduoti ieškančią ir maištaujančią asmenybę. "Skirgaila" - tai klasikinė drama, kurioje žūtbūtiniai konfliktai ( asmens likimas, pagoniškoji religija ir krikščionybė) nuosekliai kylą į tragiškas kulminacijas. Šio kūrinio pagrindinis ir bene svarbiausias veikėjas, brolio Jogailos paskirtas valdyti Lietuvą, kunigaikštis Skirgaila. Jis atsiduria ribinėje situacijoje tuo metu, kai Lietuva turi apsipręsti, kokį istorinį kelią pasirinkti. Dėl Lietuvos gerovės yra priverstas griebtis klastos ir nusižengti moralės normoms ( prievarta veda Lydos kunigaikštytę Oną Duonutę, įsako vokiečių riterį Kelerį palaidoti gyvą). Lietuvai jis nori gero. “Aš myliu Lietuvą, ir skaldyti dalimis jos niekam neleisiu”, -teigia Skirgaila, tačiau nežino, kaip to pasiekti, kaip pasielgti. Jis nepaiso savo paties gerovės, nepasitiki ir savo bendražygiais, net neįsigilinęs į aplinkybes pasmerkia žuvusį mūšyje Stardą, Skurdulį išvadina niekšu, todėl tampa vienišas ir nesuprastas. Skirgaila supranta, jog turi priimti kitą tikėjimą, nes kitu atvėju LIETUVOS žemės gali atitekti lenkams ar net vokiečiams, tuo tarpu širdis valdovui sako, jog reikia išlikti ištikimam seniesiems dievams. Tačiau kunigaikštis supranta, jog gražinęs senąjį tikėjimą Lietuvai, jis paskelbs mirties nuosprendį valstybei, tautai. Deja, jis suklysta, ribinėje situacijoje, leidžiasi užvaldomas neapykantos ir keršto jausmo.
Skirgaila pralaimi, miršta kaip valdovas ir kaip žmogus tuo metu, kai norėdamas gero Lietuvai, pasuka moralinio nuosmukio keliu. Leisdamas užkasti Kelerį gyvą, Skirgaila įrodo, jog dėl aklo keršto yra pasiruošęs viskam. Keršto ir neapsakomo pykčio jausmas nuslopina kunigaikščio žmogiškąją prigimtį. Taigi V. Krėvės kūrinyje "Skirgaila" aprašomi veikėjo pasirinkimai ir priimami sprendimai leidžia suprasti, jog valdovas ne visada geba mąstyti racionaliai ir pasirinkti tinkamai. Skirgailos paveikslas įrodo, jog ribinėse situacijose ne visada laimi žmogiškumas todėl , kad negalima net ir siekiant dėl didingo tikslo pasirinkti netinkamas priemones.
Kita vertus, ribinės situacijos ne...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 856 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (856 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (856 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt