Namų darbai

Žiemos švenčių ciklas

9.2   (3 atsiliepimai)
Žiemos švenčių ciklas 1 puslapis
Žiemos švenčių ciklas 2 puslapis
Žiemos švenčių ciklas 3 puslapis
Žiemos švenčių ciklas 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

dainos ritmas, kompozicija.
Kalendorinėse apeigose išskirtini du stambūs ciklai: žiemos ir pavasario- vasaros. Ciklų centre - dienos, žyminčios ypatingą Saulės vietą dangaus pusiaujyje, žiemos ir vasaros saulėgrąžos. Žiemos saulėgrąža krikščionybės švenčiama gruodžio 25 d. kaip kalėdos, prieš kurias yra mėnesinio pasninko ir kitokio susilaikymo laikotarpis- adventas. Kai kuriais atžvilgiais tai ypatingas metų laiko tarpas su savo nepasikartojančios paskirties ir prasmės papročiais. Papročių pobūdį, matyt, reikia aiškinti objektyviomis sąlygomis. Ilgėjančios naktys, apmirštanti augmenija, atvėstantis ir subjurstantis oras atgręžia žvilgsnį nuo dienos pasaulio į tamsos ir šešėlių karalystę. Adventas- mirusiųjų minėjimo ir piktų dvasių siautėjimo mėnuo. Saugantis dvasių, ilgai ir sunkiai nedirbama, ypač po dvyliktos, itin vengiama darbuotis aštriu įnagiu: nekerpama avių, nekertama miške medžių.
Nei papročiai, nei tautosaka nerodo, kad su žiemos švente saulėgrąža iš esmės pasikeičia žmonių nuotaikos. Mirusių minėjimas užima svarbią vietą per prieššventį -kūčias (paliekama įvarių valgių vėlėms pasivaišinti) ; per visą smagų švetvakarių laiką – nuo gruodžio 25 iki sausio 6 d.- tebegalioja kai kurie draudimai (neverpti, nemalti!). Toks aktyvus priešiškų jėgų veikmas suprantamas, atsižvelgiant į laiko permainų svarbą - į Saulės pajudėjimą iš savo tolimiausio taško, artėjimą į mus.
Kalėdos nebuvo tikra Saulės šventė (kaip būtų galima pasakyti apie tolygią vidurvasario saulėgražą - jonines), bet neabejotinai laikoma lemtinga kalendorinių metų gaire, kurios reikšmė ypač iškiltų, jeigu ne itin gausiai užrašytus burtus, tikėjimus, papročius papildytume analogijomis iš kaiminų tautų kuo turtingiausių išteklių. Rieškučiomis jie semiami specialiose P. Caramano ir S. Tokarevo studijose.
Bet ir lietuvių kalėdose atsekamas laiko ribos numanymas, žvilgsnis nuo jų į priekį. Oro ir būsimo derliaus spėjimai, laimės burtai, išimtinai būdingi šitoms dienoms, rodo, koks tai buvo svarbus metų laikų orientacijos taškas.
Advento oras leido spėlioti apie būsimą vasarą. „Sniego iki juostos, žiema gili, turėsim gražaus vasarojaus. Bus ir šiaudo, ir grūdo apsčiai“. Jei dažni būna atodrėkiai- „rugiai gražiai žydės“. Jei adventas šaltas, vasara būsianti karšta, su perkūnijomis.
Įprasti per...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1054 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1054 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros namų darbas
  • 4 psl., (1054 ž.)
  • Word failas 40 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt