Referatai

Žiemos kalendorinių dainų poezija

10   (2 atsiliepimai)
Žiemos kalendorinių dainų poezija 1 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 2 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 3 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 4 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 5 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 6 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 7 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 8 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 9 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 10 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 11 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 12 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 13 puslapis
Žiemos kalendorinių dainų poezija 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kaunas, 2005
Įvadas
Kalendorinių apeigų dainomis vadinamos tos dainos, kurios buvo dainuojamos tam tikru metų laiku, atliekant liaudies kalendoriaus nustatytas apeigas. Su kalendorinėmis apeigomis yra susijusi ne vien dainuojamoji , bet ir kitų žanrų tautosaka: žaidimai, burtai, patarlės ir priežodžiai, oracijos ir kita.
Šio darbo tikslas – aptarti, kokios apeigos ryškiausiai atsispindi lietuvių liaudies žiemos kalendorinėse dainose. Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai: supažindinti su žiemos kalendorinių dainomis; atskleisti jų ryšį su papročiais ir apeigomis; su kosmogoniniais mitais. Taigi šio darbo objektas yra lietuvių liaudies kalendorinės dainos, o problema – kalendorinių dainų ryšys su apeigomis ir papročiais.
Kalendorinių apeigų dainos yra neatskiriamos nuo liaudies apeigų bei papročių, todėl, norint geriau suprasti tokias dainas, būtina jas nagrinėti kartu su papročiais ir apeigomis. Vienos dainos yra išsaugojusios ryšį su konkrečiomis apeigomis ir papročiais, o kitos šį ryšį jau yra praradusios. Išsaugota tik tradicija jas dainuoti tam tikrų kalendorinių švenčių metu. Kalendorinės dainos yra labai senas tautosakos žanras, kilęs iš tolimos senovės laikų, kada žmogus gyveno primityvų gyvenimą, buvo priklausomas nuo aplinkos ir ieškojo priemonių, kaip palenkti gamtos reiškinius savo interesams. Kalendorinėse apeigose ir su jomis susijusioje poezijoje jungiasi žmogaus praktinis patyrimas bei žinios apie gamtą su įvairiais magiškais veiksmais, burtais, užkalbėjimais. Šioms apeigoms ir dainoms susiformuoti daug įtakos turėjo senieji iš pirmykštės bendruomeninės santvarkos laikų kilę lietuvių tikėjimai, kuriuose svarbią vietą užėmė gamtos ir jos reiškinių garbinimas. Vėliau kalendorinių dainų poezijai nemažai įtakos padarė krikščioniškoji religija. Kai kurios šių dainų rūšys ir imtos vadinti religinių švenčių vardais, pavyzdžiui, Joninių, Velykų dainos ir t.t.
Kalendorinių apeigų dainas sudaro du ciklai: žiemos švenčių ir pavasario – vasaros švenčių dainos. Tai apeiginės dainos, kuriomis stengiamasi paruošti derlių, jį padidinti. Jos nėra susijusios su vienais ar kitais lauko darbais: jos buvo atliekamos atskirai nuo darbų. Apeigos ir kartu su jomis susijusios dainos, lydinčios derliaus nuėmimą, lydi tam tikrus darbus. Smulkiau šios dainos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4323 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
  • 2. Advento - Kalėdų papročiai ir apeigos. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .4
  • 3. Advento – Kalėdų dainuojamoji tautosaka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
  • 4. Priedainio refrenai . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
  • 5. Išvados.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .11
  • 6. Literatūros sąrašas. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (4323 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 14 psl., (4323 ž.)
  • Word failas 114 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt