Referatai

XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį

9.6   (2 atsiliepimai)
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 1 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 2 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 3 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 4 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 5 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 6 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 7 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 8 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 9 puslapis
XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Istorikai aiškindami laisvalaikio „atsiradimą“, dažnai remiasi įvairiomis modernizacijos teorijomis. Manoma, kad socialinė-ekonominė pažanga trumpina darbe praleidžiamą laiką, taip sudarydama sąlygas laisvalaikui atsirasti. Technologijų dėka darbe praleidžiamas laikas labai sutrumpėjo, taip susidarė sąlygos laisvalaikiui atsirasti ne tik bajorų, dvarininkų gyvenime, bet ir valstiečių, darbo liaudies gyvenime. Tik moderniose visuomenėse tampa aiškūs darbo ir laisvalaikio skirtumai. Visuomenei modernėjant, laisvalaikis tampa „neatskiriama gyvenimo būdo“ dalimi. Laisvalaikis reiškia ne tik naujų galimybių atsiradimą, bet ir tam tikrus moralinius pavojus. Tai pirmiausiai kalbama apie įvairias liaudies pasilinksminimų formas. Pradėta rūpintis žemesnių socialinių sluoksnių laisvalaikio kontrole. Laisvalaikis turėjo būti naudojamas ne tik pasilinksminimams, bet ir charakteriui tobulinti.
Mano darbo tikslas palyginti XIX amžiaus Lietuvos bajorijos, dvarininkijos bei valstiečių laisvalaikį, kuo skyrėsi jų praleidžiamas laisvalaikis bei laisvalaikio praleidimo formos. Aptarsiu bajorijos mėgstamas laisvalaikio praleidimo formas: keliones, sodininkystę, teatrą, muzikavimą. Taip pat aptarsiu, įvairių draugijų požiūrį į valstiečių ir darbo liaudies laisvalaikį bei patarimus, kaip praleisti laisvalaikį. Šiame darbe taip pat trumpai pristatysiu M.Valančiaus, D.Poškos ir kt. požiūrį į laisvalaikį bei patarimus, ką galima veikti laisvalaikiu ir kas buvo draudžiama XIX amžiaus Lietuvoje.
Rašydama šį darbą naudojausi V.Sirutavičiaus straipsniais „Laisvalaikis XIX amžiaus Lietuvos kultūroje“, „Kai kurie XIXa. Lietuvos kultūros modernėjimo aspektai: laisvalaikio sociogenezė“, „Simbolinės geografijos: kelionės po XIXa. vidurio Lietuvą ir jų aprašymai“, V.Bakutytės straipsniu „Lietuvos didikas – XIXa. antros pusės miesto muzikos gyvenimo dalyvis“, V.Maknio knyga „Lietuvių teatro raidos bruožai“.
XIX amžiaus pradžioje svarbia laisvalaikio praleidimo forma tapo sodininkystė. Pirmiausiai parkai arba pasivaikščiojimų sodai išpopuliarėjo aristokratijos tarpe. Įvairiuose raštuose sodininkystė vertinama kaip ypatinga ir svarbi laisvalaikio praleidimo forma. Parkų steigimas ypač paplito XVIIIa. antrojoje pusėje, kai buvo pradėti steigti vadinamieji prancūziškojo stiliaus parkai.
Vienas iš turtingųjų laisvalaikio praleidimo būdų – kelionės. Keliaujama buvo ne tik Rytų, bet ir Vakarų kryptimis. Tik tokios kelionės buvo prieinamos nedaugeliui, tik turtingiesiems. Nuo XIXa. pradžios ėmė keistis kelionių pobūdis. Pirmiausiai jos tampa prieinamesnės, vis daugiau...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1964 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS.3
 • BAJORŲ LAISVALAIKIS:
 • a ) Sodininkystė..4
 • b ) Kelionės..5
 • c ) Muzikavimas, teatras5
 • LIAUDIES LAISVALAIKIS.6
 • IŠVADOS10
 • LITERATŪRA.11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1964 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvų istorijos referatas
 • 11 psl., (1964 ž.)
 • Word failas 72 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt