Referatai

XIX amžiaus dailė ir architektūra

9.4   (2 atsiliepimai)
XIX amžiaus dailė ir architektūra 1 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 2 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 3 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 4 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 5 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 6 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 7 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 8 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 9 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 10 puslapis
XIX amžiaus dailė ir architektūra 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

X amžius – komplikuotas ir permainingas žmonijos gyvenimo tarpsnis. Bręstanti Prancūzijos revoliucija ir jos jėga, Napoleono valdymas, karai, - visas šis fonas dailėje formavo monumentalumo ir didybės siekį. Atsigręžta į antika, stengtasi atgaivinti tokias meno formas, kurios primintų Romos imperijos galybę ir kartu šlovintų Napoleono karinius žygdarbius. Prancūzijos revoliucijos laikotarpiu antikiniai siužetai buvo siejami au aktualiais įvykiais, pabrėžiama kova dėl laisvės idealų.
Visą šį laikotarpi veikė socialinės Švietimo epochos idejos, susiromavusios Prancūzijoje ir vėliau išplitusios po visą Europą. Šviečiamoji filosofija analizavo valstybės sandarą ir jos socialines funkcijas, aptarė ekonominę padėtį ir įvairias žmogaus veiklos sritis. Švietėjų ideologija nebuvo vienalytė, - reiškėsi materialinstinės ir idealistinės tendencijos. Prancūzų švietėjai didesnį dėmesį skyrė žmogaus socialiniams santykiams, aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime. Vokiečių filosofai linkoabstrakčiau gvildenti žmogaus vidinį pasaulį , žmonijos auklėjimo ir jos sąmoningumo ugdymo sritį, daug pastangų skyrė bwndrosios kultūros formavimuisi. Imanuelis Kantas meną iškėlė kaip aukščiausią dvasinės ir praktinės veiklos sritį, galinčią harmonizuoti asmenybės ir visuomenės plėtotę. Vokiečių švietimo veikiama, išsiskleidė romantizmo dvasia.
XIX a. Sparčiais tempais vystėsi gamtos mokslai ir technika. Pritaikius elektros energiją, suklestėjo daugelis pramonės šakų. Technikos plėtotė, pramonės augimas skatino miestų plėtrą, fabrikų, geležinkelio stočių, tiltų statybas. Greitėjantis gyvenimo tempas turėjo įtakos komunikacinių ir susisiekimo priemonių – telefono, telegrafo, garinės laivybos, geležinkelių – raidai. Išstumdama rankų darbą, vis labiau isigalėjo mašininė pramonė, kuri spartino kapitalizmą, o kartu ir anatgonitinių klasių atsiradimą bei naujos dialektinio materializmo teorijos pradžią. Materialistinė ideologija itin aiškiai atspindi realistinėje dailėje.
Prieštaringa ir permaininga buvo ir šio laikotarpio dailė. Baigėsi ta nuosekli tvraka, kai vienas meno stilius keitė kitą. Dabar kurkas greičiau formavosi naujos kryptys, vienu metu galėjo egzistuoti kelios meno srovės. Svarbiausi XIX a. Dailės atradimai susiję su Prancūzija , - tai Prancūzijos mejno dominavimo amžzius. Daugelyje Europos šalių buvo įkurtos dailės akademijos įsteigtas Paryžiaus salonas, kuriame vykdavo svarbiausios parodos, buvo perkami kūriniai muziejams, kunkuliavo meninis gyvenimas....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3905 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (3905 ž.)
Darbo duomenys
  • Dailės referatas
  • 11 psl., (3905 ž.)
  • Word failas 98 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt