Referatai

Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia

9.8   (2 atsiliepimai)
Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia 1 puslapis
Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia 2 puslapis
Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia 3 puslapis
Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia 4 puslapis
Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia 5 puslapis
Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia 6 puslapis
Dailės įtaka Lietuvos politiniam gyvenimui XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XIX a. pab. – XX a. pr.
XIX a. pr. Lietuva buvo sukaustyta caro pančiais. Lietuviai buvo labai nepatenkinti, todėl jie ėmė vis drąsiau reikalauti lietuvių tautai tokių pat teisių, kokias turėjo kitos tautos, priešintis tautinei priespaudai.
Nuo 1861 m. laisvaisiais caro valdiniais buvo padaryti ir valstiečiai. Gavę šiokią tokią savivaldybę (valsčių organizacijas) ir laisvę, valstiečiai praturtėjo, atkuto ir išėjo į viešumą su savo kultūriniais reikalavimais. Jie buvo tikri lietuviai, be jokios didesnės svetimos kultūros įtakos, todėl ir jų sukeltas kultūrinis sąjūdis buvo lietuviškas. Tad lietuvių tautiškasis sąjūdis glaudžiai, neperskiriamai susijęs su visuomeninės santvarkos sudemokratėjimu. Pasikeitus socialiniam vaizdui, pakito ir kultūrinio gyvenimo pobūdis: į viešumą išėjo iš liaudies kilusi lietuviškoji inteligentija. Prie tautiškojo sąjūdžio prisidėjo labai mažytė dalelė bajorijos, kuriai luominio vieningumo su lenkais jausmas dar nebuvo nustelbęs tautiškosios sąmonės. Didžiausia bajorijos dalis stojo ginti kultūrinio vieningumo su Lenkija, stojo už bendrąsias valstybines tradicijas. Tačiau galų gale laimėjo lietuviškoji krašto dauguma, nors dar ilgai ji buvo ekonomiškai daug silpnesnė už sulenkėjusią bajoriją ir neturėjo pakankamai inteligentiškųjų jėgų.
XX a. pr. padažnėjo streikai ir demonstracijos, pažangesnieji inteligentai leido užsienyje knygas, slapta platinos jas ir laikraščius, skleidė patriotines idėjas, ragino mylėti gimtąjį kraštą, tėvų ir protėvių kalbą, savąją kultūrą.
1904 m. caro vyriausybė panaikino lietuvių spaudos draudimą. Šis įvykis artimai siejasi su 1905 m. revoliucijos brendimu ir turėjo ypač didelę reikšmę tolesnei lietuvių kultūros ir meno plėtotei. Pradėjo eiti legalūs lietuvių laikraščiai ir žurnalai, susikūrė įvairios visuomeninės ir kultūrinės organizacijos, steigėsi lietuviškos mokyklos, teatro mėgėjų kuopelės, chorai, buvo rengiami lietuviški spektakliai, koncertai. 1905m. revoliucijos audroje nacionalinis išsivaduojamasis sąjūdis ypač platų užmojį apėmė įvairias visuomenės gyvenimo sritis, kultūros ir meno šakas. Jis neatslūgo ir reakcijos metais, siekiai stiprino pažangias meno ir kultūros tendencijas.
Po spaudos draudimo panaikinimo (1904 m.) ir 1905 m. revoliucijos atneštų permainų Vilnius (o ir visa Lietuva) išgyveno audringą kultūrinį atgimimą. Steigėsi visuomeninės ir kultūrinės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1243 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1243 ž.)
Darbo duomenys
  • Dailės referatas
  • 7 psl., (1243 ž.)
  • Word failas 117 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt