Tyrimai

Vytauto palaikai

10   (1 atsiliepimai)
Vytauto palaikai 1 puslapis
Vytauto palaikai 2 puslapis
Vytauto palaikai 3 puslapis
Vytauto palaikai 4 puslapis
Vytauto palaikai 5 puslapis
Vytauto palaikai 6 puslapis
Vytauto palaikai 7 puslapis
Vytauto palaikai 8 puslapis
Vytauto palaikai 9 puslapis
Vytauto palaikai 10 puslapis
Vytauto palaikai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vilniuje laidojimo tradicijų galima atrasti jau nuo seniai. Anot „ Lietuvos metraščio“, legendinis lietuvių didysis kunigaikštis Šventaragis prisakęs visus Lietuvos didžiuosius kunigaikščius deginti Šventaragio slėnyje – kur Vilnelė įteka į Nerį. Vėlesniais laikais šventaragio slėnyje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos paliepimu Šventaragio slėnyje buvo pastatyta mūrinė bažnyčia. Kuri buvo daugybę kartų perstatyta kol įgavo dabartinį pavidalą. Dabar čia stovi Vilniaus arkikatedra - bazilika klasicizmo architektūros šedevras, vienas iš svarbiausių Lietuvos architektūros bei istorijos objektų. Vilniaus šv. Stanislovo katedra žymi ne tik išoriniais požymiais, savo politine, kultūrine reikšme, tačiau jai galime priskirti ir nekropolio vaidmenį, būtent čia ilsisi Lietuvos Didžiųjų kunigaikščių palaikai. Kaip lenkai Krokuvoje turi Vavelio pilį, taip lietuviai, vilniečiai - katedrą. Katedros rūsiuose, kaip ir po kiekviena Vilniaus bažnyčia, buvo laidojami žmonės. Ilgą laiką arkikatedros požemiai buvo vieta, kur laidodavo Katalikų Bažnyčiai ir LDK nusipelniusius asmenis, jų artimuosius, tik prastuoliai čia nepatekdavo. Taigi nuo pagoniškųjų laikų ir dar anksčiau Vilniuje būta laidojimų tradicijos.
Čia 1430 m. buvo palaidotas Vytautas ir k t. jo šeimos nariai . vytauto palaidojimas istoriografijoje sulaukė, daug dėmesio, tiksli palaikų vieta nežinoma, iškelta daugybė hipotezių.
Darbo tikslas – atskleisti Valdovų palaidojimų Vilniuje (katedroje) aplinkybes.
Darbo uždaviniai - 1. Atskleisti senųjų laidojimo tradicijų Vilniaus katedroje užuomazgas, siejant su Šventaragio slėniu; 2. Aptarti valdovų palaidojimus Viniaus katedroje; 3. Detaliau paanalizuoti 1430 m. palaidoto Vytauto didžiojo palaikų problematiką.
Istoriografinė analizė.
Vytauto palaikų problematika, palaikų išniekinimas, perkėlimas yra aptariamas Dominyko Burbos straipsnyje „ Ar tikrai 1734 m. buvo išniekinti Vytauto Didžiojo palaikai?“.3 Autorius analizuoja naujai atrasto šaltinio, mininčio Vytauto Didžiojo palaikus patikimumą, tuo pačiu minėdamas kt. Šaltinius ir Vilniaus katedros apiplėšimą 1734 m.
Napalio Kitkausko knygoje “Vilniaus arkikatedros požemiai”4 yra detaliai nagrinėjama Vytauto kapo vieta, pateikiamos net trys Lietuvos didžiojo kunigaikščio kapo vietos versijos.
Dar vienoje N. Kitkausko knygoje „ Vilniaus katedra“5 taip pat pateikiama glausta Vilniaus katedros istorija, aptarti čia palaidoti Lietuvos valdovai.
Vaitkevičiaus knygoje “Senosios Lietuvos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2658 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2658 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos tyrimas
  • 11 psl., (2658 ž.)
  • Word failas 93 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt