Turbūt kiekvienas Lietuvos respublikos pilietis paklaustas apie Vytautą Didįjį, galėtų bent kažką pasakyti apie šią viduramžių laikų asmenybę. Neprisiminti ar nežinoti apie Vytautą Didįjį atrodytų tikrai neįmanoma. Ši asmenybė dažnai minima Lietuvos metraščiuose, taip pat daugelyje užsienio šalių metraščiuose Vytautas buvo dažnai minimas.
Vytauto Didžiojo vardo garbei 1930 m. birželio 7 d. Lietuvos universitetas buvo iškilmingai pervadintas Vytauto Didžiojo universitetu. (Labai didele garbė, kad ir aš jame mokausi). Turbūt tai ir paskatino mane pasirinkti šią temą, nes šio referato rašymo metų dar labiau įsigilinsiu į Vytauto Didžiojo asmenybę, jo nuveiktus darbus Lietuvos istorijai, kurie matysime yra stulbinantys. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio garbei Lietuvoje yra pastatyta daugybė paminklų, kurie parodo Vytautui kaip valdovui, bei tautos puoselėtojui dar didesnę pagarbą.
Vytautas Didysis Lietuvos istoriografijoje įvardijamas kaip : Lietuvos Didysis kunigaikštis, Čekijos karalius, Lenkijos karūnos globėjas, Rygos arkivyskupijos protektorius, rusų žemių valdovas. Visi šie įgyti Vytauto titulai parodo jo neįtikėtiną sugebėjimą valdyti. Lietuvą Vytautas Didysis valdę nuo 1392 iki 1430m. Galime drąsiai teigti, kad Vytautas buvo charizmatiška asmenybė, jam buvo suteikta dievo dovana valdytį, jo racionalus protas įgalino jį apjungti daugiausia žemių per visą Lietuvos istoriją, Lietuva Vytauto valdymo laikotarpiu buvo pačiame „galios zenite“.
Referate sieksiu apibudinti Vytauto Didžiojo asmenybę naudodamasis Lietuvos metraščiais bei istoriografijos literatūros pagalba.
Referatui naudosiu P. Vieštauto, Sauliaus Žuko, Tomo Baranausko, Mečislovo Jučo knygas. Taip pat referato struktūra bus sudaryta remiantis knyga „Metraščiai ir kunigaikščių laiškai.
1.Vytautas Lietuvos istoriografijoje.
Jau jaunystėje Vytautas tėvų padedamas išmoko būti geru lietuviu, dažnai bendraudavo su krikščionimis, jo sesuo taip pat buvo krikščionė. Vytautas nuo pat vaikystės uoliai mokėsi karybos, mokėsi rašyti, domėjosi tautos didvyriais tokiais kaip : Margiriu, Vyteniu, Mindaugu, laikė juos savotišku autoritetu. Savo kariniais sugebėjimais Vytautas pasižymėjo jau būdamas 20 metų ties Rudava. Vytauto tėvas Kęstutis jau tada didžiavosi, kad vietoje jo bus tinkama pamaina užimti Lietuvos valdovo sostą.
Po Algirdo mirties Lietuvoje vyko suirutė, valdžios nepasidalijimas tarp Vytauto...
Šį darbą sudaro 1513 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!