Rašiniai

Vytauto laikų pinigai

9.8   (3 atsiliepimai)
Vytauto laikų pinigai 1 puslapis
Vytauto laikų pinigai 2 puslapis
Vytauto laikų pinigai 3 puslapis
Vytauto laikų pinigai 4 puslapis
Vytauto laikų pinigai 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kauno raj.
Vytautas - Lietuvos didysis kunigaikštis ir nevainikuotas Lietuvos karalius (1429-1430). Vienas žymiausių Lietuvos valdovų. Lietuvos sub- monarcho Kęstučio ir Birutės sūnus. Gimė Senuosiuose Trakuose ~1350 m., mirė Trakuose 1430 m. Lietuvą realiai valdė – 1392-1429; 1422-1423 m. – kartu su Čekijos karaliumi.
Kunigaikštis buvo didis politikas ir strategas. Sunkiomis sąlygomis paėmė valdžią, o tapęs valdovu turėjo autoritetą. Pagrindinis jo gyvenimo tikslas – Lietuvos savarankiškumas. Stiprino kunigaikščio valdžią, centralizavo valstybės valdymą. Pasiekė pergalę prieš Ordiną Žalgirio mūšyje 1410 metais. Prijungė prie Lietuvos Žemaitiją, svajojo prijungti visas Rusijos žemes, tik nepajėgė prijungti Klaipėdos krašto. Dėl aktyvios Vytauto užsienio politikos LDK tapo didžiule ir galinga valstybe. Iš pagoniškos Lietuva tapo krikščioniška valstybe, lygia su kitomis šalimis. Vytauto valdymo laikais LDK driekėsi nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Po Vytauto mirties ji pradėjo silpti.
Jo valdymo laikotarpiu plėtojosi prekiniai piniginiai santykiai, buvo sukurta pinigų sistema, kaldinamos lietuviškos monetos. Formavosi miestiečių luomas. Susiformavo Lietuvos valtybės simbolika, imtas naudoti herbas, kuris pavadintas Vyčiu. Susiformavo tautos valtybingumo jausmas. Lietuva įgijo galimybę sparčiau perimti Europos kultūros vertybes.
Viduramžių pinigai
Tie daiktai, kurie virto mainų įrankių, mokėjimo priemone ir vertės matu, atsiskyrė nuo kitų mainomųjų daiktų, vadinamų prekėmis, ir sudarė savarankišką, skirtingą daiktų rūšį, pinigus. Pinigai įvairiais laikais pasirodydavo gyvenime įvairiais pavidalais. Tokios įvairių pinigų pavidalų suskirstymų sudarytos rūšys vadinasi pinigų sistemos. Kai pinigai rūšiuojami pagal savo medžiagą, galima nustatyti galvijų, kailių, metalų, ir kitų įvairių dalykų pinigų sistemas.
Viduramžiais prasidėjo didelės pinigų anarchijos laikai. Nauji pasaulio valdovai, įvairios germaniškos ir gališkos gentys, susidū­rusios su klasinio kapitalizmo liekanomis, negali išeiti be monetų, pinigų, todėl romėnų pavyzdžiu, tačiau be ro­mėnų sistemos, ima kalti savus pinigus.
Kai visų kraštų pinigai ėjo išvien po visą pasaulį, tai pamažu kiekviename krašte susidarė daugybė įvairaus tipo, įvairios vertės, įvairaus metalo monetų. Tą monetinę anarchiją dar labiau padidino tas faktas, kad ir to paties krašto ir tos pačios rūšies monetos savo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1511 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1511 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos rašinys
  • 5 psl., (1511 ž.)
  • Word failas 99 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Vytauto laikų reformos ir jų įtaka tolesnei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valstybės ir visuomenės struktūrai

Vytauto laikų reformos ir jų įtaka tolesnei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valstybės ir visuomenės struktūrai Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos istorija iki Vytauto Didžiojo laikų

Lietuvos istorija iki Vytauto Didžiojo laikų Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Vytauto epocha

Vytauto epocha Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Vytauto epocha ir valdymas

Vytauto epocha ir valdymas Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt