Interpretacijos

V.Krėvė "Skirgaila"

10   (1 atsiliepimai)
V.Krėvė "Skirgaila" 1 puslapis
V.Krėvė "Skirgaila" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Trumpas V.Krėvės kūrinio "Skirgaila" aptarimas.

Ištrauka

Krėvė šiame veikale vaizduoja Lietuvą istorijos kryžkelėje ir žmogų vertybių krizės situacijoje. Aštraus proto, valingas bei ryžtingas dramos herojus – kunigaikštis Skirgaila – pranoksta savo aplinką, jaučia permainų būtinybę ir ieško Lietuvai tinkamiausio kelio. Jis turi kovoti ne tik su išorės priešais, bet ir su savo aplinka – tradiciniu mąstymu, sena papročių ir tikėjimo sistema.
Jų politika – rėmimasis senaisiais dievais, bet tai yra neveiksminga.
Pagrindinė kūrinio tema – Skirgailos pastangos suderinti tautos dvasinę sanglaudą su naujomis idėjomis ir garbingai įsijungti į Europos valstybių gyvenimą. Senieji papročiai ir tradicijos yra netekę galios. Todėl visa atsakomybė už Lietuvos ateitį tenka herojui. Tai dramatiško pasirinkimo situacija, kai veikėjas yra priverstas viską spręsti pats, aiškiai suvokdamas savo sprendimų svarbą.
Skirgaila turi promėtėjiškų bruožų, nes mitinis Promėtėjas padeda žmonėms, bet pažeidžia dievų nustatytą tvarką ir yra už tai baudžiamas. Skirgaila nori žmonėms gera, tačiau nežino, kaip tai padaryti, o savo veiksmais griaudamas nusistovėjusias gyvenimo normas atneša žmonėms daug sukrėtimų.
Dramos veikėjai. Blogiausias iš oponentų S yra Lenkijos atstovas, vyskupas Henrikas Mazovietis – gudrus, ciniškas, pasipūtęs. Jis savo politinių tikslų siekia žmogiškumo.
Skirgailai patinka kryžiuočio Kelerio drąsa, jo riteriška garbės samprata.
Išskirtinis „Skirgailos“ personažas – Lydos kunigaikštytė Ona Duonutė. Ji yra naudinga visiems tik kaip politinis įrankis, manipuliuoja jos jausmais ir visiškai ignoruoja jos teises. Iš pradžių ji atrodo kaip nuolanki auka, tyki ir pamaldi mergina, tačiau gindama savo taurius jausmus, prieštaraudama vyriškojo pasaulio agresijai, ji darosi vis tvirtesnė ir įgyja herojės bruožų.
Skirgailos charakteris jungia d i d y b ę ir t r a g i z m ą . Krikščionybę jis vertina kritiškai, viduje nuo jos atsiriboja, bet senų dievų taip pat nelaiko raižuos gyvenimo lėmėjais – jie niekuo negali padėti. Jis yra rūstus ir garbingas valdovas, nuslopinęs savyje visus silpnus jausmus.
Uždarumas, nepasitikėjimas žmonėmis skatina neapykantą pasauliui ir sau pačiam – taip herojus pradeda griūti iš vidaus.
I dalis. V...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 740 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (740 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (740 ž.)
  • Word failas 36 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt