Rašiniai

Žmogaus ir valdovo tragedija V. Krėvės dramoje "Skirgaila"

9.8   (2 atsiliepimai)
Žmogaus ir valdovo tragedija V. Krėvės dramoje "Skirgaila" 1 puslapis
Žmogaus ir valdovo tragedija V. Krėvės dramoje "Skirgaila" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Manau, valdovas jau nėra paprastas žmogus, tam jis ir yra valdo­vas, kad būtų atsakingas už savo šalį ir pavaldinius, jis tartum moralinė atrama palūžusiems žmonėms, pavyzdys tvirto, ištikimo lietuvio savo šaliai. Visa tai aprašo Vincas Krėvė savo dramoje „Skirgaila".
Dramoje žmogaus ir valdovo problema tampa katastrofiškai neišsprendžiama. Skirgaila, kaip valdovas, tarsi susidvejina. Jis suvo­kia, kokia atsakomybės našta užgulė pečius, lyg jaučia visų Lietuvos žmonių įtampą ir laukimą, tikėjimą savo valdovu. Skirgaila yra pri­sirišęs prie senosios Lietuvos dievų, bet supranta, jog privalo žengti lemtingą žingsnį — priimti krikščionybę, kitaip Lietuva bus nušluo­ta nuo žemės paviršiaus, sutrypta ir išniekinta.
Visoje dramoje jaučiamas laipsniškas Skirgailos (kaip valdovo) smukimas. Jis suvokia, kad galia ir valdžia slysta iš jo rankų: „...čia visi turi norėti, ko aš noriu, daryti, ką aš liepsiu". Valdovas siekia paklusnumo ir visiškos vienybės iš savo pavaldinių. Skirgaila supran­ta, kad tik vieninga ir stipri tauta gali išlikti, ypač, jei ta tauta yra nedidelė. Tačiau kunigaikštis taip pat nepasitiki naujuoju dievu, jam brangūs protėvių papročiai, šventovės, todėl skaudžiausia valdovui yra išlikti geru valdovu, sugebėti įtikinti Lietuvos žmones. Tuomet Skirgaila sulaukia Skurdulio patarimo: „Ar ne vis tiek Praamžiui, kuriuo vardu jį žmonės gerbia? Tauta — kaip žmogus — auga ir rimtėja, o jos tikėjimas dievais — tai rūbai, kuriuos ji dėvi. Mūsų tauta buvo vaikas, bet atėjo laikas tapti jaunuoliu ir todėl ji keičia dievus". Senas, išmintingas Skurdulis bando padėti savo valdovui, tačiau Skirgaila nebesupranta gyvenimo ir kovos prasmės, manyda­mas, jog visi jį išdavė ir melavo.
Stardo mirtis ir tariamas krikštas buvo stiprus smūgis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 572 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (572 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (572 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt