Konspektai

VALDOVO PROBLEMA V.KRĖVĖS DRAMOJE „SKIRGAILA“

9.4   (3 atsiliepimai)
VALDOVO PROBLEMA V.KRĖVĖS DRAMOJE „SKIRGAILA“ 1 puslapis
VALDOVO PROBLEMA V.KRĖVĖS DRAMOJE „SKIRGAILA“ 2 puslapis
VALDOVO PROBLEMA V.KRĖVĖS DRAMOJE „SKIRGAILA“ 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vincas Krėvė prozininkas ir dramaturgas. Jo kūrybą galima sieti su įvairiomis srovėmis: romantizmu, ypač neoromantizmu, realizmu, net simbolizmu. Kaip romantikas Vincas Krėvė, stiprių kenčiančių asmenybių ieško istorinėje praeityje. Romantinė legendinė praeitis yra viena jo kūrybos temų. Čia dėmesys sutelkiamas į tuos laikus, kai lietuviai kovojo su kryžiuočiais. Tobuliausias šios temos kūrinys — istorinė drama (tragedija) „Skirgaila“. Romantinis yra ir vienas gražiausių jo kūrinių „Dainavos šalies senų žmonių padavimai“, kuriame autorius atskleidžia lietuvių tautos dvasią, o tai, kad jis paremtas tautosaka, jį sieja su neoromantizmu. Šis kūrinys primena lietuvių tautos herojinį epą. Kaip realistas jis žvelgia į kaimo būtį, žmogaus kasdienybę, bet pamato ne tik jo paviršių, o ir paprastų žmonių išminties giliuosius klodus. Žymiausi jo prozos kūriniai: novelių apysaka „Raganius“, „Šiaudinėj pastogėj“. Be istorinių dramų, realistinių novelių Vincas Krėvė yra parašęs biblinę apysaką „Dangaus ir žemės sūnūs“ bei alegorijų, susietų su rytų kraštų kultūra. Taigi Vinco Krėvės kūryba, tiek žanriniu, tiek tematiniu požiūriu labai įvairi.
Šiame referate aptartiama Vinco Krėvės dramoje „Skirgaila“ įžvelgiama valdovo problema. Rašto darbe pristatomas rašytojas V. Krėvę, jo drama ir istorinė asmenybė — kunigaikštis Skirgaila. Be to apžvelgsiami pagrindinio veikėjo charakterio bruožai ir jo išgyvenimai.
Vincas Krėvė (Mickevičius) — universalių užmojų, įvairių žanrų kūrėjas, derinęs realistinį konkretumą ir romantinį pakylėtumą, jungęs savo tautos ir Rytų išmintį, istorinių veikalų kūrėjas, Biblijos interpretatorius, literatūrinio folklorizmo pradininkas, plačios stilistinės amplitudės rašytojas.
Vincas Krėvė -Mickevičius gimė 1882 m. spalio 19 d. Subartonių kaime, Alytaus apskrityje. Kaime Mickevičiai dar buvo vadinami Krėvėmis, todėl tą pavardę rašytojas pasirinko slapyvardžiu. Ilgą laiką vadinosi dviguba (V. Krėvė-Mickevičius) pavarde, o Amerikoje ir oficialiai vadinosi tik V. Krėve.
V. Krėvė mokėsi pas kaimo mokytoją ir Merkinės mokykloje. Dar pasimokęs privačiai Vilniuje, Petrapilyje išlaikė 4 gimnazijos klasių egzaminus ir 1898 m. įstojo į Vilniaus kunigų seminariją. Nejausdamas pašaukimo, iš seminarijos po dviejų metų išstojo. 1904 m. V. Krėvė įstojo į Kijevo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1756 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. ĮVADAS
 • 2. VALDOVO PROBLEMA V. KRĖVĖS DRAMOJE „SKIRGAILA“
 • 2.1. VINCAS KRĖVĖ — MICKEVIČIUS
 • 2.2. ISTORINĖ DRAMA „SKIRGAILA“
 • 2.3. ISTORINĖ ASMENYBĖ — KUNIGAIKŠTIS SKIRGAILA
 • 2.4. PAGRINDINIS DRAMOS VEIKĖJAS — VALDOVAS SKRGAILA
 • 3. IŠVADOS

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1756 ž.)
Darbo duomenys
 • Lietuvių kalbos konspektas
 • 3 psl., (1756 ž.)
 • Word failas 24 KB
 • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt