Darbo aktualumas. Pastaruoju metu privačių institucijų ir viešojo sektoriaus organizacijų svarba kuriant ir realizuojant šalies konkurencingumo strategijas yra visuotinai pripažįstama. Tačiau vis dažniau vyksta aktyvios mokslinės diskusijos apie šių institucijų įtakos laipsnį bei formas. Ypač šios diskusijos suaktyvėjo pastaruoju metu, pasauliui ir atskiroms šalims susidūrus su ekonomikos recesija ar net krize. Viešojo sektoriaus įtaka konkurencingumo didinimui pasireiškia ir per viešojo sektoriaus partnerystę (VPP), nes sukuriamas balansas tarp dviejų kraštutinumų – biurokratijos ir monopolijos.
Viešojo ir privataus sektorių sąveiką apibūdina ilgalaikiai abipuse nauda grindžiami susitarimai tarp viešosios valdžios institucijų ir privačių bendrovių. Šie susitarimai įgyvendina ne vienos rūšies veiklą, o veiklų komplektą. Įgyvendinant partnerystę, siekiama kuo geriau išnaudoti viešojo ir privataus sektorių pranašumus. Sėkmingas viešojo ir privataus sektorių sąveikos įgyvendinimas priklauso nuo daugelio veiksnių: pasirinktos tinkamos partnerystės formos, ekonominės, teisinės, politinės ir kultūrinės aplinkos, viešųjų ir privačių partnerių interesų suderinimo, rizikos pasidalijimo ir valdymo, sutarčių tarp viešojo ir privataus sektorių valdymo. Tačiau daugelis šių veiksnių, nuo kurių priklauso abiejų sektorių sąveiką, gali atsirasti internacionalizacijos ir globalizacijos poveikis minietiems sektoriams, antiekonomikos bei neformalios ekonomikos reiškiniai, tarptautinė mokesčių konkurencija.
Tyrimų naujumas: siekimas įvertinti Lietuvos ūkio privataus ir viešojo sektorių veikimo (funkcionavimo) bei plėtros veiksnius, režimus, o taip pat tarpusavio sąveika eurointegracijos kontekste. Siekiama analizuoti metodologinius viešojo ir privataus sektorių sąveikos aspektus, internacionalizacijos ir globalizacijos poveikį minėtiems sektoriams, antiekonomikos bei neformalios ekonomikos reiškiniai, korupcijos reiškinys ir jo įtaka turto paskirstymui, tarptautinei konkurencijai o taip pat ekonominės rimties svarba nagrinėjamiems klausimams.
Baigiamojo darbo tikslas – išanalizuoti Viešojo ir Privataus sektorių sąveiką teikiant viešasias paslaugas šiandieninės ekonomikos sąlygomis.
5. Apžvelgti ankstesnę viešojo ir privataus sektorių patirtį užsienio šalyse;
6. Numatyti viešojo ir privataus sektorių sąveiką ir partnerystės plėtojimo galimybės Lietuvoje.
Hipotezė. Viešojo ir privataus sektorių sąveikos ryšys šiandieninėje rinkoje yra pakankamai ryškus ir aktyviai veikiantis plėtojant sektorių veiklą.
Tyrimo koncepcija ir metodai. Baigiamajame darbe bus teoriškai pagrindžiami veiksniai, lemiantis sėkmingą viešojo ir privataus...
Šį darbą sudaro 27262 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!