Temos aktualumas. Pastaraisiais dešimtmečiais daugelyje pasaulio valstybių vis aktyviau siekiama privataus sektoriaus kapitalą panaudoti vešiesiems (visuomenės) poreikiams finansuoti- viešosioms paslaugoms teikti ir tam reikalingai infrastruktūrai sukurti ar ją pagerinti. Šis procesas vadinamas viešojo ir privataus sektorių partneryste ir dažniausiai apibrėžiamas kaip viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimas, pagrįstas ilgalaike sutartimi, kurio metu privatus sektorius teikia tradiciškai viešojo sektoriaus kompetencijai priskiriamas paslaugas ir plėtoja šių paslaugų teikimui reikalingą infrastruktūrą.
Viešojo ir privataus sektorių partnerystė laikoma vis svarbesniu veiksniu kiekvienos valstybės ekonomikoje. Ne išimtis ir Lietuva. Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio valstybių auga investicijų poreikis 33iešėjai infrastruktūrai ir viešosioms paslaugoms plėtoti bei jų kokybei tobulinti. Ribotos viešojo sektoriaus galimybės skirti šiam tikslui pakankamą finansavimą, skatina ieškoti naujų priemonių ir galimybių, todėl šiomis dienomis Lietuvoje pastebimas vis didesnis poreikis vykdyti projektus, kuriuose viešasis sektorius bendradarbiauja su privačiu.
Darbo objektas. Viešojo ir privataus sektorių partnerystė LR.
Darbo tikslas. Atskleisti viešojo ir privataus sektorių partnerystę Lietuvos Respublikoje.
Darbo uždaviniai. Įgyvendinti šiam tikslui, iškeliami tokie uždaviniai:
1. Aptarti viešojo ir privataus sektorių partnerystės sampratą ir formas;
2. Išanalizuoti viešojo ir privataus sektorių partnerystės reglamentavimą LR;
3. Išanalizuoti viešojo ir privataus sektorių partnerystės įgyvendinimą ir poreikį LR;
4. Atskleisti viešojo ir privataus sektorių partnerystės LR privalumus ir trūkumus.
Darbo metodas. Sisteminė ir lyginamoji analizė bei vertinamasis požiūris.
Temos ištirtumas. Savo knygoje “Įvadas į viešąjį valdymą” A. Raipa nagrinėja viešojo ir privataus sektorių partnerystės sampratą, pateikia jos galimas formas bei rizikos galimybes. Savo straipsniuose M. Dūda ir A. Pauliukevičiūtė nagrinėja VPSP įgyvendinimo aspektus bei galimas grėsmes, susijusias su VPSP įgyvendinimu. Įvairiose internetinėse svetainėse pateikiama informacija apie Lietuvoje vykdomą VPSP bei jos reglamentavimą, pateikti VPSP trūkumai bei nauda, kurią VPSP atneša Lietuvos viešajam administravimui.
1.VIEŠOSOJO IR PRVATAUS SEKTORIŲ PARTNERYSTĖS SAMPRATA
1.1. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės sąvoka
Viešojo ir privataus sektorių partnerystės sąvoka (toliau VPSP; angl.- public – private partnership arba PPP) pradėta vartoti apie 1980 m. Apibrėžti miestų plėtrą JAV ir JK,...
Šį darbą sudaro 4363 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!