Referatai

Veimaro užsienio politika

9.8   (3 atsiliepimai)
Veimaro užsienio politika 1 puslapis
Veimaro užsienio politika 2 puslapis
Veimaro užsienio politika 3 puslapis
Veimaro užsienio politika 4 puslapis
Veimaro užsienio politika 5 puslapis
Veimaro užsienio politika 6 puslapis
Veimaro užsienio politika 7 puslapis
Veimaro užsienio politika 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Versalio taikos sutartimi Vokietija prarado kai kurias teritorijas Europoje ir visas užjūrio kolonijas, buvo apribotas karinis pajėgumas, nustatytos didžiulės reparacijos.
Prieš karą Vokietija turėjo pajėgius kaimynus Rytuose (Rusija) ir Vakaruose (Prancūzija, Austrija-Vengrija), tai po Verslio sutarties tos atsvaros nebeliko. Veimaro Respublikai atsivėrė galimybės plėsti savo įtaką Rytuose. Veimaro Respublikos užsienio veksmų laisvė buvo apribota, nes ji visąlaik susidurdavo su vidaus politikos problemomis1.
Šio darbo tikslas yra apžvelgti, kokie buvo Veimaro Respublikos santykiai su Anglija, Prancūzija, Sovietų Sąjunga, Rytų Pabaltijo šalimis. Kokia buvo jos pozicija šių šalių atžvilgiu. Koks buvo pagrindinis Rytų politikos tikslas. Santykių su Rytais schema buvo labai paprasta: „Mano priešo priešas yra mano draugas“2.
Darbe remtasi P.Kruger „Die Ausenpolitik der Republik von Weimar“, H.Kissinger „Diplomatija“ ir keliais internete publikuotais straipsniais.
Santykiuose su Vakarų valstybėmis didelę įtaką turėjo reparacijų problema. Padėtis Vokietijoje buvo komplikuota, nes šalis buvo nepajėgi ekonomiškai mokėti didžiulių reparacijų. O tai komplikavo santykius su Prancūzija, kuri nenorėjo daryti jokių nuolaidų (1920m. Prancūzijai turėjo būti sumokėta 269mlrd. aukso markių). 1923m. Prancūzija užėmė Rūrą, nes vokiečiai laiku nesumokėjo reparacijų, o prancūzai tai traktavo, kaip tyčinį sabotažą, bet nieko iš to nepešė. O ši okupacija pagilino krizę Vokietijoje.
G.Stresemann‘as (užsienio reikalų ministras) įtikino Sąjungininkus, kad peštynės dėl reparacijų kenkiančios Europos ekonomikai.
1924m. pagal „Daueso“ planą, kurio esmė buvo atsižvelgti į realias Vokietijos ekonomines galimybes, mokant reparacijas iki 1928m. ir gavo 30mlrd. aukso markių paskolą, kurią suteikė JAV. Trečiojo dešimtmečio pabaigoje Vokietija buvo itin priklausoma nuo Amerikos paskolų ir jas gaudavo didesnes nei mokėdavo reparacijas.
1929m. „Jungo“ planas numatė dar mažesnes reparacijas nei reikalavo „Daueso“ planas – nuo 1,7mlrd. aukso markių iki 2,5mlrd. aukso markių , išmokant jas iki 1966m.
D.Britanija „nespaudė“ taip Vokietijos dėl reparacijų, kaip Prancūzija ir darydavo nuolaidas. Ji vykdė prisitaikymo politiką, bet ir bijojo eiti į glaudesnius sanytkius su Vokietija. D.Britanija bijojo, kad nusilpus Vokietijai, Europoje neįsigalėtų Prancūzija.
O Prancūzija bijojo Vokietijos sustiprėjimo, todėl jos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1422 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1422 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 8 psl., (1422 ž.)
  • Word failas 59 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt