1918-1919 m. pasaulį pirmą kartą sukrėtė Ispaniškasis gripas, tuomet nusinešęs apie 30 milijonų gyvybių. Ispaniškas gripas yra greičiausiai išplitusi ir daugiausia aukų pareikalavusi pandemija žmonijos istorijoje, aplenkusi marą ir AIDS. Epidemija plito 1918-1920 metais visame pasaulyje.
Iš viso ši liga pareikalavo pareikalavo nuo 25 iki 50 milijonų žmonių aukų.
1918-1920m. – pilietinis karas Rusijoje
Rusijos pilietinis karas vyko tarp naujosios bolševikų vyriausybės (raudonarmiečių) ir jai oponuojančių "baltųjų" grupių (baltagvardiečių). Raudonosios armijos stiprinimui, gynybos organizavimui vadovavo karo reikalų komisaras L. Trockis. Buvo įvesta privaloma karinė tarnyba 18-40 metų vyrams. Raudonoji armija išaugo nuo 1 milijono karių 1918 m. pabaigoje iki daugiau nei 5 milijonų praėjus dviems metams. Buvo panaudotos visos ginklų atsargos, imta gaminti naujus.
Didelės antibolševikinės pajėgos susitelkė Rusijos pakraščiuose. Šiaurės Kaukaze susiformavo vadinamoji Savanorių armija, vadovaujama generolų L. Kornilovo, A. Denikono, M. Aleksejevo. Anarchistinės grupės Ukrainoje (pvz., vadovaujamos Nestoro Machno), priklausomai nuo situacijos kovojo tiek su vienais, tiek su kitais. Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės pajėgos po Vokietijos pralaimėjimo kare 1918 m. lapkritį įsiveržė iš šiaurės ir pietų, užimdamos vokiečių paliekamas Rusijos teritorijas ir užėmė aiškiai baltuosius palaikančią poziciją. "Baltuosius" aktyviai rėmė ir kitos užsienio valstybės (Vokietija, Lenkija). Nepaisant visko, pilietinį karą Rusijoje laimėjo bolševikai.
1920-1923m. – Italijoje susiformuoja fašizmas
Italijoje fašistų politinis judėjimas susiformavo 1920-23 m., vadovaujant Benito Musoliniui. Benito Musolinis su savo bendraminčiais kritikavo silpną liberalų vyriausybę, socialistus, vėliau pradėjo kovą dėl valdžios. Fašistai pasiekė, kad 1922 m. spalio 29 d. Italijos karalius pavestų Musoliniui sudaryti vyriausybę. Gyvavo iki 1945 m. (Antrojo pasaulinio karo pabaigos).
1928m. – atrandamas penicilinas
1928m. Aleksandras Flemingas atrado pirmąjį antibiotiką – peniciliną. Šie vaistai išgelbėjo tokią daugybę žmonių, jog kartais yra vadinami stebuklingaisiais. Nors vėliau buvo atrasta daugybė kitų antibiotikų, penicilinas iki šiol yra viena iš efektyviausių kovos su bakterijų sukeliamais susirgimais priemonių.
1929-1933m. – pasaulinė ekonominė krizė
1929-1933m. krizę patyrė visos be išimties pasaulio šalys. Katastrofiškai sumažėjo pramonės gamyba. Žemės ūkio gamyba...
Šį darbą sudaro 2292 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!