Referatai

Valgymo sutrikimai

9.6   (3 atsiliepimai)
Valgymo sutrikimai 1 puslapis
Valgymo sutrikimai 2 puslapis
Valgymo sutrikimai 3 puslapis
Valgymo sutrikimai 4 puslapis
Valgymo sutrikimai 5 puslapis
Valgymo sutrikimai 6 puslapis
Valgymo sutrikimai 7 puslapis
Valgymo sutrikimai 8 puslapis
Valgymo sutrikimai 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Valgymo sutrikimai pasaulio civilizacijoje jau žinoma nuo neatmenamų laikų. Gausus valgymas su vėlesniu vėmimu ir viduriavimu išsamiai aprašytas senovės romenų metraščiuose.Persivalgymo ir badavimo epizodai, tuo pačiu metu naudojant nendrės vėmimui sukelti bei skatinančias viduriavimo žoles, aprašytas ankstyvosios krikščionybės dienoraščiose. Daug įdomių duomenų apie valgymo sutrikimus, galime rasti ir viduramžių raštuose. Tačiau to meto valgymo sutrikimų samprata nebuvo moksliška.Tik XIXa. Pab.valgymo sutrikimai apibūdinti kaip medicininė problema, ir 1873 m. nervinė anoreksija aprašyta kaip atskira liga. Kiek vėliau bandyta išskirti valgymo sutrikimus į atskiras grupes.XXa. valgymo sutrikimų klasifikacija daug kartų keitėsi.
Tik 1980m. Buvo nustatyti nervinės bulimijos diagnostiniai kriterijai. Valgymo sutrikimai iš esmės yra būklės ir sindromai, o ne atskiri nozologiniai vienetai. Juos sukelia įvairių veiksnių kompleksas. Tai emocijų bei asmenybės sutrikimai, santykiai šeimoje, genetiniai, biologiniai, kultūriniai ir etniniai veiksmai. Todėl ir dabar klasifikacija yra tobulinama. Šiuo metų klasifikacijoje yra pateikiami nervinės anoreksijos, nervinės bulimijos bei kitų valgymo sutrikimų, niekur kitur neaprašomų, diagnostiniai kriterijai.
Valgymo sutrikimai(VS) yra viena iš šiandienos psichiatrijos aktualijų. Nuolat augantis pacientų skaičius skatina nuodugniai domėtis šia liga. Nors laikoma, kad VS yra psichosomatiniai sutrikimai, tačiau jų etiologijos, patogenėzės bei epidemiologijos vertinimai yra labai prieštaringi.
Valgymo sutrikimai pasižymi sunkiais maitinimosi elgesio sutrikimais. Išskirti du specifiniai valgymo sutrikimai – Nervinė anoreksija ir Nervinė bulimija.
Nervinė anoreksija pasižymi nenoru palaikyti minimalų kūno svorį, o nervinė bulimija – pasikartojančiais persivalgymo epizodais bei po to einančių kompensaciniu elgesiu – paties sukeltu vėmimu, liuosuojančių ar diuretikų vartojimu, besaikiu sportavimu. Kūno formos ir svorio suvokimo sutrikimas yra esminis abiejų susirgimų (NA ir NB) bruožas. Nespecifiniai valgymo sutrikimai išskiriami tuo atvėju, kai susirgimas neatitinka visų kurio nors specifinio VS kriterijų.Vaikystėje pasitaikantys maitinimo bei valgymo sutrikimai (t.y. Pika, Gromuliavimo susirgimas ir maitinimo sutrikimas kūdikystėje ar ankstyvojoje vaikystėje) priskiriamimkaip vienas iš daugelio tik vaikystės periodui būdingų psichinių sutrikimų, todėl nepriskiriami spesifiniams valgymo sutrikimams.
Valgymo sutrikimų etiogenezė yra labai įvairi, todėl ir nėra vieningo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2766 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2766 ž.)
Darbo duomenys
  • Ligų ir traumų referatas
  • 9 psl., (2766 ž.)
  • Word failas 71 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Vaikų valgymo sutrikimai

Vaikų valgymo sutrikimai Ligos ir traumos Peržiūrėti darbą

Įvairūs valgymo sutrikimai

Įvairūs valgymo sutrikimai Ligos ir traumos Peržiūrėti darbą

Valgymo sutrikimai pasaulio civilizacijoje

Valgymo sutrikimai pasaulio civilizacijoje Ligos ir traumos Peržiūrėti darbą

Valgymo sutrikimai - nervinė anoreksija ir nervinė bulimija

Valgymo sutrikimai - nervinė anoreksija ir nervinė bulimija Ligos ir traumos Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt