Potemės

Valdovo paveikslas kunigaikščių laiškuose

9.6   (3 atsiliepimai)
Valdovo paveikslas kunigaikščių  laiškuose 1 puslapis
Valdovo paveikslas kunigaikščių  laiškuose 2 puslapis
Valdovo paveikslas kunigaikščių  laiškuose 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

LDK kunigaikščių Vytauto ir Gedimino laiškai – išskirtinis senosios Lietuvos istorijos šaltinis. Nors šie laiškai parašyti lotyniškai ir juose pastebimos ano meto įprastinės frazės, tai neužgožia betarpiško valdovų prisistatymo tarptautinėje arenoje. Ir žodžių sodrumu, ir dėstomų minčių suktumu joks kitas XIII–XIV a. Lietuvoje atsiradęs šaltinis negali prilygti šiems laiškams.
LDK kunigaikštis Vytautas yra palikęs itin daug įvairaus pobūdžio dokumentų: įstatymų, privilegijų, dovanojimo aktų, krašto įstatymų. Vytauto diktuoti, o jo raštininkų įvairiomis kalbomis rašyti valdovo laiškai jau atitiko standartinį to meto Vakarų monarchų laiškų stilių, bet kartu liudijo ir emocingą bei temperamentingą paties kunigaikščio Vytauto asmenybę. Juose ambicingas bei itin užsispyręs Lietuvos valdovas dėsto savo politines idėjas, gina asmeninius bei Lietuvos valstybės interesus. Laiškuose kunigaikštis Vytautas atsiskleidžia kaip itin sumanus, tarptautinėje politikos arenoje nusimanantis politikas, susirūpinęs ne tik visos Lietuvos, bet ir Jogailos valdomos Lenkijos bei visos tuometinės Europos likimu. Likus keliems mėnesiams iki lemiamo lietuvių tautai Žalgirio mūšio, Vakarų Europos valdovams rašytame laiške Vytautas prisistato kaip teisingas valdovas, krikščioniškųjų vertybių gynėjas ir stengiasi parodyti, kad kryžiuočiai yra išsižadėję Viešpaties mokymo ir jo nepripažįsta. Pasak Vytauto, kryžiuočiai jau yra seniai netekę garbės ir dorybės, yra veidmainiai, kuriais negalima ir neįmanoma pasitikėti. Vytautas viešai paskelbęs Europos valdovams, kad jis prisideda prie sukilusių jo žemėje gyvenančių žemaičių ir eina į kovą prieš savo tautos priešus - kryžiuočius. Vertingumu bei įdomumu išsiskiria Vytauto laiškas, rašytas vienam iš Šventosios Romos imperatorių. Jame pastebime stipraus valdingo valdovo kunigaikščio Vytauto poziciją: jis visapusiškai gina teisę į Lietuvos valstybę, teisę į Žemaitiją bei pirmąkart išdėsto ne tik politinius, istorinius, bet ir kalbinius, etninius argumentus. Pasak Lietuvos didžiojo kunigaikščio, „Žemaičių žemė - tai mūsų paveldėjimas iš tėvų, prosenolių bei tolimesnių protėvių yra , buvo ir bus viena ir ta pati lietuviška žemė, nes yra viena kalba bei tie patys ta kalba kalbantys bei toje teritorijoje gyvenantys gyventojai. Taigi Vytauto laiške...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 777 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (777 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (777 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt