Potemės

Valdovo vaizdinys Viduramžių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Pagarba tautos papročiams ir tolerancija kitoms kultūroms

10   (1 atsiliepimai)
Valdovo vaizdinys Viduramžių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Pagarba tautos papročiams ir tolerancija kitoms kultūroms 1 puslapis
Valdovo vaizdinys Viduramžių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Pagarba tautos papročiams ir tolerancija kitoms kultūroms 2 puslapis
Valdovo vaizdinys Viduramžių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Pagarba tautos papročiams ir tolerancija kitoms kultūroms 3 puslapis
Valdovo vaizdinys Viduramžių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Pagarba tautos papročiams ir tolerancija kitoms kultūroms 4 puslapis
Valdovo vaizdinys Viduramžių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Pagarba tautos papročiams ir tolerancija kitoms kultūroms 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tema. Valdovo vaizdinys Viduramžių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių laiškuose. Pagarba tautos papročiams ir tolerancija kitoms kultūroms.
Įžangos pagrindinė mintis. LDK valdovai laiškais bendravo su Vakarų Europos valdovais ir popiežiumi. Tai darė ne dėl to, kad norėjo tapti artimais draugais su jais, bet tik dėl įvairiapusės valstybės gerovės. Toks tikslas charakterizuoja Viduramžių valdovus kaip gerus politikus ir strategus.
Kalbos tikslas. Remdamasis Viduramžių valdovų laiškų turiniu savo bendraamžiams charakterizuosiu senovės Lietuvos valdovus, apžvelgdamas jų požiūrį kitas kultūras ir tautinius papročius.
Visų pirma, Lietuvos valdovai troško išplėsti Lietuvos, kaip valstybės, žinomumą bei svarbą visai Europai, sukurti Lietuvos ekonomiką.
Tai liudija ir kito Lietuvos valdovo – Didžiojo Kunigaikščio Gedimino – laiškas Liubeko, Rostoko ir kitų miestų piliečiams, parašytas 1323 metais. Šiame laiške Gediminas kviečia Europos žmones: amatininkus, pirklius, atvykti į Lietuvą ir gyventi čia bei vystyti savo verslus, statyti manufaktūras, vystyti prekybos ryšius..
Dalinė išvada
Taigi, Viduramžių Lietuvos valdovas – tai geras rinkodaros specialistas, laiškuose reklamuojantis savo valstybę pasauliu dėl to, kad augtų jos ekonomika. Jis – stipri ir įžvalgi asmenybė, žinanti, kad be ekonominių ryšių su kitomis valstybėmis jokia valstybė neišlieka.
2 teiginys
Be to, Viduramžių Lietuvos valdovas – tai atkaklus LDK teritorijos ir kalbos gynėjas, šalies vientisumo saugotojas.
Jo argumentas/ iš kokio kūrinio pateikiamas pavyzdys
Su tokiu tikslu susidūrė ir LDK valdovas Vytautas Didysis. 1420 m. rašytame Vytauto laiške Šventosios Romos imperatoriui Zigmantui kalbama apie Lietuvos vientisumo išsaugojimą. Jame, gindamas Lietuvos valstybės teisę į Žemaitiją, Vytautas pirmąkart išdėsto ne tik politinius, istorinius, bet ir kalbinius, etninius argumentus.
Dalinė išvada
Taigi, Lietuvos valdovai tautinę kalbą laiko vienu iš svarbiausių šalies vientisumo rodiklių. Jie neniekina lietuvių kalbos ir laiko ją svarbiu kultūros ženklu.
3 teiginys
Galiausiai LDK valdovai – tai pasaulinio šalies pripažinimo ir lygių galimybių su kitomis valstybėmis gynėjai.
Jo argumentas/ iš kokio kūrinio pateikiamas pavyzdys
Apie tai liudija Vytauto Didžiojo politiniu manifestu galime laikomas 1429 m., po tarptautinio Lucko suvažiavimo, parašytas laiškas Lenkijos karaliui Jogailai. Jame Lietuvos valdovas gina...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1541 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
5 psl., (1541 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 5 psl., (1541 ž.)
  • Word failas 9 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt