Potemės

Lietuvos valdovo paveikslas valdovų laiškuose

10   (3 atsiliepimai)
Lietuvos valdovo paveikslas valdovų laiškuose 1 puslapis
Lietuvos valdovo paveikslas valdovų laiškuose 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kartais mums atrodo, kad Lietuva prieš kelis šimtus metų buvo menka, skurdi, tamsi ir beraštė valstybė, nuniokota kryžiuočių karų ir savų valdovų. Deja, mes klystame. Mūsų valdovai kunigaikščiai visgi labai rūpinosi Lietuva, jos gerove, stiprybe ir garsėjimu. Tai rodo kunigaikščių Gedimino ir Vytauto laiškai. Iš jų išryškėja, kokie sumanūs, išmintingi buvo Lietuvos valdovai Gediminas ir Vytautas.
Iš Gedimino laiškų Lietuvą matome visai kitokią. Tai buvo valstybė, nors ir neturėjusi Lietuviško rašto, bet su kitomis valstybėmis Gedimino valdymo metais galėjusi bendrauti net penkiomis kalbomis: laiškai, sutartys čia buvo surašyti lotynų, rusėnų, vokiečių, graikų, totorių kalbomis. Šiuo požiūriu Gedimino kuriama Valstybė pralenkė visas Europos šalis. Šeštasis Gedimino laiškas, rašytas 1323 m. gegužės 25 dieną, šiuo laišku kunigaikštis kvietė atvykti į Lietuvą vyskupus, kunigus, vienuolius, turinčius gerą vardą, ne kokius plėšikus. Gediminas žada visiems pagal kvietimą atvykstantiems į Lietuvą geras gyvenimo sąlygas, ramybę ir taiką. Valdovas pripažįsta, kad su svečiais iš svetimos šalies sudarys stiprią taiką, kurios taip reikia Lietuvai. Siekdamas nutraukti kryžiuočių puldinėjimus, Gediminas sakosi, kad jis išsiuntė laišką ir popiežiui Jonui XXII, kuriame nurodė, kad lietuviai kovoja ne su krikščionybės nešėjais, o su plėšikais, nuo kurių ginasi ne tik Lietuva, bet ir kitos šalys. Tai buvo drąsus jo pareiškimas. Pažadėjęs pats apsikrikštyti ir apkrikštyti Lietuvą Gediminas suprato, kad tik šitaip galima sukurti stiprią valstybę, kad Lietuvai reikia atokvėpio. Taigi Lietuvos valdovas Gediminas tapo tikru valstybės kūrėju, išgarsino ją visoje Europoje. Gediminas išdrįso popiežiui ir visiems, kuriuos kvietė į Lietuvą, atvirai sakyti tiesą apie kryžiuočius. Jo raštininkams diktuotas laiškas yra aiškus, o kartu ir vaizdingas, papuoštas gražiais žodžiais ir palyginimais. Įžvalgumas, orumas, išmintis, lankstumas – šiomis savo būdo savybėmis Lietuvos valdovas kunigaikštis Gediminas lietuvių tautai svarbus kaip žymiausias Lietuvos diplomatas, sukūręs vieną iš galingiausių valstybių, išgarsėjusią visoje Europoje. Šia valstybe jis rūpinosi kaip tikras riteris. Kviesdamas į Lietuvą amatininkus, pirklius Gediminas siekė, kad...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 693 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (693 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (693 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt