neakiv. sk. I mg. k.
prof. habil. dr. V. Gudonis
2009
ĮVADAS
Psichoterapija, tai gydymas kompleksiniu psichiniu poveikiu. Gydomi visi psichiniai žmogaus procesai, ypač emocijos, mąstymas, savimonė. Psichoterapeutas naudoja specialias technikas ir metodus. Psichoterapijos sėkmę lemia psichoterapeuto ir paciento psichoterapinis kontaktas, pagrįstas abipuse pagarba, pasitikėjimu, draugišku bendravimu (Psichologijos žodynas, 1993).
Istoriškai psichoterapijos pradžią reikėtų sieti su pačia gydymo pradžia, nes pirmykštėje medicinoje žmogus buvo suvokiamas kaip neatskiriama gamtos ir visų jos apraiškų dalis. Minėtos medicinos profesionalai - šamanai, burtininkai, žyniai – daugelyje pasaulio regionų praktikuoja ligi šiol ir kreipia didelį dėmesį į žmogaus santykius su aplinkiniais, genties autoritetais, dievais ir dvasiomis, šių santykių sutrikime įžvelgia ir reikšmingas sveikatos sutrikimo priežastis (Laurinaitis, Milašiūnas (sud.), 2008).
Jau apie 2000 metų Europoje vyraujanti krikščionybė laikė savo pareiga rūpintis žmonių dvasine sveikata. Ligi šiol bažnyčios rūpestis dvasine žmonių sveikata tebėra svarbi jos užduotis, tačiau tos sveikatos pagrindas yra labai aiškiai apibrėžta moralinių ir elgesio vertybių sistema. Tai reikštų, kad šių vertybių neišpažįstančiam žmogui bažnyčios pagalba neprieinama (Laurinaitis, Milašiūnas (sud.), 2008).
Medicininės psichoterapijos pradininku Europoje reikia laikyti žymų austrų gydytoją F.A.Mesmerą (1734 - 1815), kuris XVIII a. pabaigoje pradėjo gydyti savo pacientus nuo įvairių ligų hipnoze (tuomet ji vadinta „dvasinio magnetizmo“ vardu) ir išgarsėjo visoje Europoje.
Nors psichoterapijos užuomazgų galime aptikti jau minėtu šamanizmo laikotarpiu, o sistemiškesnę psichoterapijos praktiką – IX a. Bagdade, Vakarų pasaulio gyventojai į žmones, turinčius psichikos negalią ar psichologinių sunkumų, žvelgė moralinių suvaržymų apakinti, manydami, jog Dievo bausmę tegali lydėti dar viena, tik šįkart žmogaus bausmė. Todėl iki XVIII a. negalime tikėtis išvysti ką nors panašesnio į vientisą psichoterapijos sistemą. O ir po to žmonijai dar ilgai teko tenkintis primityviomis biofizinėmis priemonėmis psichikai veikti, nė nesvajojant apie kokią nors psichosocialinę pagalbą.
Tačiau apie 1900-uosius, nepaisydamas galingo antagonizmo, pirmąją psichoterapijos mokyklą – psichoanalizę – sukūrė Vienos neurologas Sigmundas Freudas (Laurinaitis, Milašiūnas (sud.), 2008).
TIKSLAS: išsiaiškinti kokios yra psichoterapijos rūšys.
UŽDAVINIAI:
1. Išsiaiškinti kokia chronologine...
Šį darbą sudaro 7302 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!