V. Juknaitė
Ištraukos analizė:
– Ar matai ką?
– Taip, mama. – Vaiko balsas buvo duslus.
– Ką matai?
– Matau šalį.
– Kokią šalį? – Negarsiai paklausė moteris.
– Stiklinę... (p. 193)
"Šis intymus ir skausmingas trumputis pokalbis – tai atvaizdas to, kaip jautėsi moteris dramatišku tautai Atgimimo metu, riedant sovietiniams tankams, jaučiant nerimą, netikrumą dėl rytdienos, tūnant kažkur ten, bevardei ir nežinomai. Tačiau sovietmečio laikotarpis kūrėją vertė balansuoti tarp tautinių ir universalių vertybių bei valdžios primetamų dogmų ir vaiko likimas permainų visuomenėje, trapi jo gyvybė šaltame suaugusiųjų pasaulyje, moters likimas liko tarsi už stiklo sienos..."
– Taip, mama. – Vaiko balsas buvo duslus.
– Matau šalį.
– Kokią šalį? – Negarsiai paklausė moteris.
Šis intymus ir skausmingas trumputis pokalbis – tai atvaizdas to, kaip jautėsi moteris dramatišku tautai Atgimimo metu, riedant sovietiniams tankams, jaučiant nerimą, netikrumą dėl rytdienos, tūnant kažkur ten, bevardei ir nežinomai. Tačiau sovietmečio laikotarpis kūrėją vertė balansuoti tarp tautinių ir universalių vertybių bei valdžios primetamų dogmų ir vaiko likimas permainų visuomenėje, trapi jo gyvybė šaltame suaugusiųjų pasaulyje, moters likimas liko tarsi už stiklo sienos. Apie tai prabyla „silpnosios lyties“ atstovės ir praturtina literatūrą ne vien teminiu požiūriu, bet ir pagilina ją psichologiškai, atveria intuityvių jausmų gelmę, skatina jautrumą pasauliui. V. Juknaitė – viena jų atstovė, kurios biografiją ir kūrybą norėčiau aptarti plačiau.
Autorė yra Vilniaus pedagoginio universiteto docentė. Ji priklauso Sauliaus Šaltenio, Romualdo Granausko, Leonido Jacinevičiaus, Juozo Apučio, Bitės Vilimaitės kartai, ryškiau atsiskleidusiai 7-8 dešimtmetyje. V.Juknaitė įsiterpia ir į žinomiausių mūsų laiko rašytojų prozininkių (Jurga Ivanauskaitė, Jolita Skablauskaitė, Zita Čepaitė, Bitė Vilimaitė, Vidmantė Jasukaitytė ir kt.), priklausančių įvairioms kartoms, būrį. Jas vienija moteriška pajauta, tačiau V. Juknaitė išsiskiria atviru pasakojimu apie moters, motinos, šeimos santykius, dėmesiu mažam žmogui, užgožtam politikos, rūpesčių, domėjimasu susvetimėjimo problema, gyvybės – kaip aukščiausios vertybės iškėlimu.
V.Juknaitė parašė nedaug. Jeigu dviem dešimtmečiams padalintume, išeitų po naują knygą kas penkeri metai, bet visos tos knygos labai pastebimos, o lietuvių moterų prozos raidoje -...
Šį darbą sudaro 461 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!