Sovietmečiu V. Juknaitės ir R.Granausko sukurtų moterų paveikslai turi labai daug bendro. Būtent tuo laikotarpiu gyvenimas virto drama, ant moters pečių užgulė didelė atsakomybė ir našta.
V. Juknaitės „ Šermenų “ Elžbietos Balčiūnienės ir R.Granausko „ Gyvenimas po klevu “ Monikos Kairienės likimai labai panašūs. Ilgą laiką besaugojusios namų židinio šilumą, buitį, galiausiai savo namuose liko visiškai vienos. Jų kaimų agrarinė kultūra mirė, nieko tikro nebeliko. Tik Elžbieta susidūria vien tik su neviltim, mirtimis, o Monikai tenka dalia pažinti naujuosius žmones, naująją kartą, kuri visiškai kitokia – nebepuoselėjanti tradicijų, šalta ir atstumianti. Abiejų moterų likimai atspindi lietuvių tautos likimą, kuris yra visiškai gęstantis.
Šias dvi moteris skiria šiek tiek skirtingas santykis su gamta. Juknaitė gamtą vaizduoja pakankamai fragmentiškai, nors neretai ir kaip atspindinčią –mogaus vidinį pasaulį. Mergaitės Mildos iš „ Šermenų “ vidinės būsenos taikliai iliustruotos gamtos vaizdais – žiemos sąstingiu ir pavasario pabudimu. Čia jau...
Šį darbą sudaro 300 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!