Analizės

R. Granauskas "Gyvenimas po klevu". Jaunųjų ir senųjų žemaičių žodyno ir pasaulėjautos paralelės

10   (2 atsiliepimai)
R. Granauskas "Gyvenimas po klevu". Jaunųjų ir senųjų žemaičių žodyno ir pasaulėjautos paralelės 1 puslapis
R. Granauskas "Gyvenimas po klevu". Jaunųjų ir senųjų žemaičių žodyno ir pasaulėjautos paralelės 2 puslapis
R. Granauskas "Gyvenimas po klevu". Jaunųjų ir senųjų žemaičių žodyno ir pasaulėjautos paralelės 3 puslapis
R. Granauskas "Gyvenimas po klevu". Jaunųjų ir senųjų žemaičių žodyno ir pasaulėjautos paralelės 4 puslapis
R. Granauskas "Gyvenimas po klevu". Jaunųjų ir senųjų žemaičių žodyno ir pasaulėjautos paralelės 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

R. Granauskas - tai rašytojas žemaitis, kuriam “gyvenimas” - tai ne tik egzistavimas, plaukimas pasroviui ar prieš srovę, bet ir jo sodyba, vienkiemis. Apysakoje “Gyvenimas po klevu” autorius parodo jau žūstantį kaimą, jo tragišką likimą. Rašytojas nori pabudinti lietuvio sąmonę, suvokimą, kad tik pats žmogus yra sau šeimininkas. Tik žmogus gali susikurti sau aplinką ir namus, kuriuose jam būtų malonu gyventi. “Gyvenimas po klevu” - tai trumpos apimties apysaka, kurios pagrindinė veikėja yra senoji Kairienė. Apysakoje pasakojama jos kelionė iš sodybos į gyvenvietę ir atgal. Tačiau pati kelionė svarbios vietos apysakoje neužima. Didžiausią ir svarbiausią apysakos dalį sudaro Kairienės prisiminimai ir apmąstymai apie besikuriančias gyvenvietes, gatvių triukšmą ir žmonių nužmogėjimą. Kūrinys koncentruotas į namų erdvę, kurią dar gaubia paslaptinga klevo galia. Nemažai dėmesio skiriama plento ruožui, kuriuo keliaujančioji Kairienė yra išmušama iš vėžių: ji neprigirdi mašinų ūžesio ir vos spėja atsitraukti į kelkraštį. Dar viena erdvė, kaip visapusiška priešprieša namų erdvei, tai miestelis, kuris vaizduojamas kaip negyvas ir beveidis. Kūrinio laikas, nors ir netiesiogiai pasakytas, tačiau pakankamai aiškiai nurodytas – 7 – 8 dešimtmečio Lietuvos kaimas. Taip pat nesunku apibrėžti ir kūrinio problemą – dvasinė ir moralinė: nykstantis lietuviškumas ir žmogiškumas. Granausko proza universali tuo, kad jis tiesiai žiūrėjo į istoriją, į laiko gilumą ir praeities kultūrą. Rašytojo kūrybos centre atsiduria kaimas, nes pastoviosios vertybės geriausiai likusios būtent valstiečio sąmonėje.
Pagal tematiką jis būtų tradiciškiausias lietuvių kaimiškosios prozos kūrėjas, vaizduojantis žemdirbio pasaulį ir jo saulėlydį.
Apysakoje, nors ir jaučiamos žemaičių intocijos, tačiau žemaitiškų, tikrų tarminių žodžių nėra daug. Dažniausiai tai tik tam tikrų žodžių formos: nervai – nervos, nemokinki – nemokyk, surašyti – rašydinti, nueisi – eisiv, kiaušinienė – kiaušynė, vogčia – vagišnai, mudviem – viedviem, numirsim – numirsiv, senatvėje – senybėse, medum teptas - medais teptas ir kiti panašūs žodžiai. Tokių formų yra išties nemažai, tačiau reikia pastebėti, kad jas savo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1601 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1601 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 6 psl., (1601 ž.)
  • Word failas 43 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt